Zdjęcie: Materiały KOD Podkarpacie

Krzysztof Łoziński, pomysłodawca KOD, spotka się dzisiaj (2 marca) z mieszkańcami Rzeszowa. Łoziński kandyduje na nowego szefa Komitetu.

Spotkanie z Krzysztofem Łozińskim odbędzie się w hotelu „Hubertus” przy ul. Mickiewicza 5. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny. Łoziński ogłosił już, że będzie startował w wyborach na nowego szefa KOD-u i prawdopodobnie będzie rywalizował z pierwszym jego przewodniczącym – Mateuszem Kijowskim, który wiele razy zapowiadał start w wyborach. Te mają się odbyć w połowie kwietnia br.

Krzysztof Łoziński jest pomysłodawcą KOD-u.  Jeździ po całej Polsce i przekonuje regionalne struktury Komitetu, by podczas wyborów delegaci na krajowy zjazd poparli właśnie jego. Łoziński chce zrobić porządek w KOD-ie po tym, jak w styczniu wybuchła „afera fakturowa” z udziałem Mateusza Kijowskiego. KOD wystawiał faktury za usługi informatyczne spółce należącej do Kijowskiego.

Krzysztof Łoziński to znany opozycjonista z czasów PRL, współpracował z KOR, aktywnie działał w „Solidarności”, ponad rok spędził w więzieniu za działalność opozycyjną (1982-1983), do 1989 roku nękany był przez SB. Od 1989 r. Łoziński był współpracownikiem Amnesty International, a od 2004 r. roku redaktorem naczelnym internetowego dwutygodnika „Kontrateksty”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pomysłodawca Komitetu Obrony Demokracji prywatnie jest utytułowanym alpinistą i instruktorem wschodnich sztuk walki.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama