Paweł Kukiz przyjedzie dzisiaj (4 czerwca) do Rzeszowa na pierwszy w Polsce Konwent Ruchu Kukiz’15. Spotkanie odbędzie się w Kinie Zorza.

– Przedstawimy projekty ustaw, które już złożyliśmy, jak również projekty ustaw, które planujemy złożyć. Jesteśmy ruchem obywatelskim. Nasze projekty ustaw zawsze staramy się konsultować ze społeczeństwem – mówi Maciej Masłowski, rzeszowski poseł Ruchu Kukiz’15.

Do Rzeszowa przyjedzie dzisiaj Paweł Kukiz. Oprócz niego i wspomnianego Macieja Masłowskiego, w kinie Zorzy będzie jeszcze 11 sejmowych „kukizowców”: Piotr Liroy-Marzec, Marek Jakubiak, Tomasz Jaskóła, Barbara Chrobak, Jerzy Jachnik, Jarosław Porwich, Jarosław Sachajko, Paweł Szramka, Andrzej Kobylarz, Norbert Kaczmarczyk i Wojciech Bakun.

Podczas Konwentu Ruchu Kukiz’15, który w Zorzy rozpocznie się o godz. 17:00, Paweł Kukiz będzie promował powstające Stowarzyszenie na rzecz Nowej Konstytucji Kukiz’15. Na jego bazie „kukizowcy” chcą zbudować swoje struktury – od poziomu lokalnego do ogólnopolskiego.

Jak mówił kilka miesięcy temu Paweł Kukiz, stowarzyszenie ma „budować Polskę dla obywateli, Polski, w której polityk będzie pracownikiem, a nie panem obywatela”.

Stowarzyszenie ma pracować m.in. nad zmianą Konstytucją RP, wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych, obywatelskim nadzorem nad działaniem sądów oraz wprowadzeniem bezpośredniego wyboru Prokuratora Generalnego, a także sędziów szczebla podstawowego.

„Kukizowcy” obecnie zbierają podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie przyjmowania do Polski uchodźców z Bliskiego Wschodu. Referendum poparło już ok. 300 tys. osób.

Dzisiejszy Konwent Ruchu Kukiz’15 w Rzeszowie będzie też połączony z prezentacją niespełna 30-minutowego filmu dokumentalnego „Imigranci: Nowe Oblicze Europy”, który jest relacją podkarpackich posłów Ruchu Kukiza – Macieja Masłowskiego i Wojciecha Bakuna – z wyjazdu do Niemiec i Francji.

Masłowski i Bakun na początku marca przez dwa dni obserwowali życie uchodźców. Byli świadkami likwidacji nielegalnego obozu w Calais, słynnej „dżungli” na północnym wybrzeżu Francji.

Konwent Ruchu Kukiza’a w Rzeszowie będzie otwarty, przyjść może każdy, wstęp wolny. Po prezentacji filmu zaplanowano wystąpienie Pawła Kukiza.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama