Zdjęcie: Jarek Pabijan / Speedway Best Pairs

Fani żużla już zacierają ręce. Dzisiaj 20 kwietnia w Rzeszowie odbędzie się Speedway Best Pairs 2018! Prezentację zawodników zaplanowano w Millenium Hall. 

Sześć teamów sponsorskich, a w ich barwach największe gwiazdy światowego żużla – medaliści mistrzostw świata oraz Europy. Taka mieszanka zawodników jest gwarancją żużlowych emocji na najwyższym, światowym poziomie, o czym przekonali się już kibice podczas pierwszej rundy Speedway Best Pairs, która odbyła się 25 marca na toruńskiej Motoarenie.

Dzisiaj na Stadionie Miejskim w Rzeszowie odbędzie się druga runda SBP. Zawody rozpoczną się o godz. 20:00. Zanim zawodnicy zmierzą się na torze, o 17:00 odbędzie się prezentacja zawodników w Millenium Hall. W strefie eventowej, obok Pizza Hut, kibice będą mieli okazję otrzymać autograf od swoich ulubieńców, a także zadać kilka pytań.

Dla klientów MH w prezencie ma 300 sztuk biletów na Speedway Best Pairs wraz z albumem o żużlu. Co należy zrobić? Dokonać zakupów w MH na kwotę minimum 200 zł w dniach od 7 do 20 kwietnia, okazać paragony (maksymalnie 3 sztuki) w Punkcie Info, poziom 0, wypełnić prawidłowo formularz i odebrać bilet wraz z albumem.

To nie koniec niespodzianek! Po zmaganiach największych gwiazd światowego żużla odbędzie się o 23:00 after party w klubie LUKR! Kibice, którzy przyjdą na żużlową imprezę z biletem ze stadionu wejdą bezpłatnie.

Na torze podczas dzisiejszych zawodów zobaczymy m.in. Grega Hancocka, aktualnie zawodnika Stali Rzeszów, który podczas piątkowych wyścigów będzie reprezentował Monster Energy Speedway Team. Amerykanin ma największe doświadczenie ze startów na torze przy ulicy Hetmańskiej 69, wśród wszystkich zawodników tegorocznej edycji SBP.

– Kiedy przypomnę sobie moje wcześniejsze doświadczenia ze startów w Rzeszowie, na myśl przychodzi jedno – fantastyczny i solidny tor – mówi Greg Hancock.

Kibice w Rzeszowie zobaczą także Jarosława Hampela, który reprezentuje Fogo Power. – Tor w Rzeszowie w dalszym ciągu jest dla mnie swojego rodzaju zagadką, ponieważ do tej pory bardzo sporadycznie na nim startowałem. Mam nadzieję, że nawierzchnia będzie dobrze przygotowana. Wtedy kibice będą świadkami wielkiego widowiska – powiedział Jarosław Hampel.

Do Rzeszowa powróci również wychowanek „Żurawii” – Wiktor Lamaprt, który w tegorocznej edycji Speedway Best Pairs reprezentuje Team Bauhaus. W minionym sezonie, startując z żurawiem na piersi, młodszy z braci Lampartów wykręcił średnią 1,448 punktu na bieg.

Ceny biletów na SBP 2018 wynoszą 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy). Program zawodów zawodów kosztuje 10 zł. Wejściówki można kupować za pośrednictwem www.eventim.pl, w siedzibie rzeszowskiego klubu do godz. 16:00 oraz w punkcie informacyjnym Millenium Hall (poziom 0).

Bilet ulgowy przysługuje uczniom (z ważną legitymacją szkolną), studentom (do 26. roku życia – 1992 i młodsi wraz z legitymacją studencką), emerytom i rencistom. Dzieci do 7. roku życia – wstęp darmowy.

Transmisję z zawodów przeprowadzi stacja Eurosport 1 HD.

LISTA STARTOWA SBP W RZESZOWIE

Starkom Racing Team

1. Vaclav Milik

2. Gleb Chugunov

13.

Monster Energy Speedway Team

3. Greg Hancock

4. Chris Holder

14. Paweł Przedpełski

Trans MF Pro Race Team

5. Martin Smolinski

6. Leon Madsen

15. Andzejs Lebedevs

Team Bauhaus

7. Andreas Jonsson

8. Jacob Thorsell

16. Wiktor Lampart

Ekantor.pl Team

9. Patryk Dudek

10. Grzegorz Zengota

17. Piotr Protasiewicz

Fogo Power

11. Jarosław Hampel

12. Emil Sayfutdinov

18. Janusz Kołodziej

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama