Reklama

50-letnia Floribeth Mora Diaz, cudownie uzdrowiona Kostarykanka przez papieża Jana Pawła II, przyjeżdża dzisiaj do Rzeszowa. Spotkanie z nią odbędzie się o godz. 19:15 w bazylice oo. Bernardynów.

Floribeth Mora Diaz opowie świadectwo swojego uzdrowienia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Kostorykanka w kwietniu 2011 r. doznała silnego krwotocznego udaru mózgu. Po trwającym trzy godziny zabiegu ratującym życie lekarze zdiagnozowali u niej tętniaka mózgu. Stwierdzili, że tętniak usadowił się w bardzo newralgicznej części mózgu i nie da się go usunąć bez ryzyka bezpośredniego zagrożenia życia. Lekarze orzekli, że kobiecie pozostał miesiąc życia.

Floribeth Mora Diaz poprosiła rodzinę o modlitwę w jej intencji. Swoje prośby o uzdrowienie najbliższej im osoby kierowali do Boga za wstawiennictwem Jana Pawła II. Po powrocie do domu Kostorykanka mogła już tylko leżeć na łóżku, bo była częściowo sparaliżowana. 1 maja 2011 roku obejrzała transmisję telewizyjną z nabożeństwa beatyfikacyjnego Jana Pawła II. Zaczęła się do niego modlić z prośbą o uzdrowienie, po czym zasnęła. Gdy się obudziła, usłyszała głos: „Podnieś się, nie lękaj się”.

– Byłam zaskoczona i patrzyłam dalej na pismo, powiedziałam: „Tak” i wstałam” – mówiła w wywiadach Mora Diaz.

Przeprowadzone potem badania diagnostyczne wykazały, iż kobieta nie ma już tętniaka mózgu. Z medycznego punktu widzenia nie dało się tego wytłumaczyć. 5 lipca 2013 r. papież Franciszek formalnie uznał cud. Wcześniej został zatwierdzony w głosowaniach w komisjach lekarzy, teologów oraz kardynałów i biskupów w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Po dokładnej analizie materiałów stwierdzono, że nastąpiło cudowne uzdrowienie Floribeth Mory Diaz, które odbyło się za wstawiennictwem Jana Pawła II. Był to kluczowy moment dla procesu kanonizacyjnego, gdyż ogłaszając dekret w sprawie zatwierdzenia drugiego cudu przypisywanego wstawiennictwu Jana Pawła II, papież Franciszek otworzył tym samym drogę do jego kanonizacji.

Floribeth Mora Diaz wzięła udział w kanonizacji Jana Pawła II oraz Jana XXIII. Niosła do ołtarza relikwiarz zawierający ampułkę z krwią św. Jana Pawła II.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: