Dzisiaj finał Miss Polski 2016. Czy zostanie nią rzeszowianka?

Rzeszowianka, Agnieszka Kąkol w niedzielę (4 grudnia) zaprezentuje się wśród 24 finalistek, które będą walczyć o koronę Miss Polski 2016. – Jestem pozytywnie nastawiona – mówi 24-latka.

 

Gala Finałowa 27. edycji Miss Polski odbędzie się w Krynicy Zdroju w ramach Festiwalu Piękna. Relacja na żywo z wyborów rozpocznie się o godz. 20:00 i będzie ją można zobaczyć w telewizji Polsat.

Wśród 24. finalistek wybranych z regionalnych eliminacji, jakie odbyły się w tym roku, Podkarpacie ma aż dwie reprezentantki: 24-letnią Agnieszkę Kąkol z Rzeszowa i 25-letnią Iwonę Młynarską z Mielca. Agnieszka jest aktualną  II Wicemiss Podkarpacia, a Iwona tegoroczną Miss Podkarpacia.

– Jestem pozytywnie nastawiona. Nie chce się teraz martwić, czy wygram, czy też nie – mówi nam Agnieszka Kąkol tuż przed Galą Finałową Miss Polski 2016. Rzeszowianka uważa, że etapie wszystkie finalistki mają jednakowe szanse na zdobycie tytułu najpiękniejszej Polki.

– Czynnikiem decydującym o zwycięstwie nie będzie tylko uroda. Jury na tym etapie analizuje to jak zachowywałyśmy się podczas zgrupowań, w kontaktach z innymi ludźmi, na sesjach fotograficznych  – wyjaśnia Agnieszka.

Wykorzysta szansę

Podczas Gali Finałowej kandydatki przed jury zaprezentują się sześciokrotnie. Najpierw w zimowej odsłonie kolekcji casual Violi Piekut oraz w sukniach wieczorowych i ślubnych jej projektu. Następnie finalistki zobaczymy w ubraniach z kolekcji glamour Hector & Karger, strojach kąpielowych Self-Collection oraz futrach ekologicznych Bamed.

– Jeśli uda mi się zdobyć tytuł Miss Polski, to z pewnością szansę tę wykorzystam, aby się dalej rozwijać – mówi rzeszowska finalistka.

– Tytuł Miss Polski wiąże się też z dodatkowymi obowiązkami, które wówczas będę musiała łączyć z pracą zawodową na pełen etat. To niełatwe zadanie, ale jakoś trzeba będzie temu sprostać – dodaje.

Do obowiązków Miss należy m.in. reprezentowanie kraju w konkursach międzynarodowych, zobowiązanie się do dbania o formę, urodę, utrzymania wagi oraz udział np. w pokazach mody, zleceniach aktorskie czy sesjach zdjęciowych.

Podczas Gali Finałowej nową Miss Polski ukoronuje ustępująca Magdalena Bieńkowska, Miss Polski 2015 i top 15 Miss International 2016. W koncercie, towarzyszącym wyborom najpiękniejszej Polki 2016, wystąpią: Grzegorz Hyży, Natalia Szroeder i Krzysztof Zalewski. Galę poprowadzą Agnieszka Hyży i Krzysztof Ibisz.

Dla Agnieszki tegoroczny udział w konkursie piękności to już trzecie podejście. W 2010 r. startowała w Miss Polonia. Zdobyła tytuł Miss Foto oraz zieloną kartę, która uprawniała ją do startu w ćwierćfinale. Nie skorzystała z tej możliwości.

Dwa lata później Agnieszka znów spróbowała swoich sił w Miss Polonia. Została Miss Internetu oraz I Wicemiss Podkarpacia. Swój udział w konkursie zakończyła na ćwierćfinale. 24-latka postanowiła po raz trzeci wystartować w konkursie, tym razem Miss Polski. Dojście do finału to największy dotychczasowy sukces rzeszowianki.

Wysyłajcie SMS

Agnieszka Kąkol ma 175 cm wzrostu, jej wymiary to: 78/61/88. 24-latka jest absolwentką Politechniki Rzeszowskiej na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. We wrześniu obroniła tytuł magistra-inżyniera. Na co dzień Agnieszka pracuje jako przedstawiciel handlowy w firmie JBB. 

Aby zwiększyć szansę rzeszowianki na zwycięstwo w konkursie, możecie wysyłać SMS na numer 72355 w treści wpisując: „MISS. 10”. 10 to numer, z jakim startuje Agnieszka Kąkol. Jeden SMS ma wartość 15 głosów. Koszt wysłania takiej wiadomości to 2, 44 zł.

Iwona Młynarska z Mielca, która jest absolwentką Wydziału Prawa WSPiA w Rzeszowie, startuje z numerem 15.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama