Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News

Policja ostrzega kierowców przed weekendowymi utrudnieniami w ruchu na rzeszowskich ulicach. Dzisiaj odbędzie się II Marsz Równości, w niedzielę zaplanowano Marsz dla Życia i Rodziny. 

W sobotę (22 czerwca) o godz. 14:00 przy tzw. moście tęczowym rozpocznie się II Rzeszowski Marsz Równości. Jego uczestnicy przejdą ulicami: Wierzbową, Rejtana, Piłsudskiego aż do okrągłej kładki. Potem marsz skręci w lewo. Finał parady środowisk LGBT przed Urzędem Wojewódzkim przy ul. Grunwaldzkiej.

W związku z przemarszem uczestników II Marszu Równości od 14:00 do 16:30 całkowicie zamknięte zostaną fragmenty ulic: Wierzbowej od Mostu Naruszewicza, Rejtana od ronda Kopisto do skrzyżowania z ul. Lwowską, ul. Lwowska od ronda Pobitno w kierunku centrum miasta, al. Piłsudskiego od skrzyżowania z ulicą Rejtana do Ronda Dmowskiego włącznie.

Zamknięty zostanie również odcinek ul. Grunwaldzkiej wzdłuż Urzędu Wojewódzkiego i ul. Jana III Sobieskiego do skrzyżowania z ul. Sokoła. Po przejściu uczestników parady, ruch na wspomnianych ulicach będzie stopniowo przywracany.

Marsz dla Życia

W niedzielę 23 czerwca utrudnienia ponownie wystąpią na ulicach Rejtana i Sikorskiego. Około godz. 15:00 sprzed kościoła pw. św. Jadwigi przy ul. Rejtana 21 wyjdzie 10. Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnicy przejdą do Parku Papieskiego przy rzeszowskiej katedrze.

Podczas przemarszu, od godz. 15:00 do 15:45, zamknięty dla ruchu zostanie prawy pas ul. Rejtana i Sikorskiego do wysokości parku. Również w tym przypadku po przejściu uczestników ruch będzie systematycznie przywracany.

Tegorocznym hasłem marszu jest „Seksedukacja to deprawacja!”. Poprzedzi go msza święta w kościele akademickim o godz. 14:00. Wcześniej przez godzinę będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Po marszu na 16:00 w Parku Papieskim zaplanowano piknik rodzinny. 

Marsz dla Życia i Rodziny organizowany jest po to, aby, jak twierdzą organizatorzy, dać „świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci”.

Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

(jg, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama