Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News
Organizatorzy II Marszu Równości w Rzeszowie ujawnili trasę, jaką przejdzie kolorowa parada. W tym roku marsz pójdzie inaczej.   
 
Pomimo różnych perturbacji – Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, zakazał organizacji Marszu – w sobotę (22 czerwca) ulicami Rzeszowa przejdzie II Marsz Równości. Organizatorzy w piątek, dzień przed marszem, podali jego trasę. 
 
– II Marsz Równości rozpocznie się o godz. 14:00 przy moście Narutowicza (tęczowym) i przejdzie ulicami: Wierzbową, Rejtana, Piłsudskiego. Idziemy aż do okrągłej kładki i skręcamy w lewo, by stanąć przed Urzędem Wojewódzkim. I tam, tak jak rok temu, marsz zakończy się przemówieniami – mówi nam Patrycja Pawlak-Kamińska ze sztabu organizacyjnego II Marszu Równości. 
 
Pierwotnie planowano, by parada zakończyła przy fontannie multimedialnej. Tak jednak nie będzie. – Trasę uzgodniliśmy i potwierdziliśmy z miejskimi służbami oraz policją. Nasza trasa została w tym roku tak zaplanowana, aby ominąć wszystkie wydarzenia związane z Europejskim Stadionem Kultury, który odbywa się w tym samym czasie – dodaje. 
 
Trasę tak ustalono, by uczestnicy marszu mieli jak najmniejszy kontakt z przeciwnikami parady. Działacze m.in. Młodzieży Wszechpolskiej zgłosili aż 29 kontrdemonstracji. Trasa marszu sprawia, że najbliższa kontrdemonstracja będzie tylko jedna – na placu Wolności. W II Marszu Równości ma wziąć co najmniej udział kilkaset osób.
 
O bezpieczeństwo uczestników parady będą dbali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie oraz Oddziału Prewencji Policji. Policja zapowiada, że będzie reagowała na wszystkie przypadki łamania prawa. Hasłem II Marszu Równości w Rzeszowie jest „Ze wszystkimi nam po drodze”.
 
(jg)
 
Fot. Materiały prasowe II Marszu Równości
NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama