Reklama

Pod hasłem „Jedziemy po nowe przejazdy rowerowe” przejedzie dzisiaj (30 maja) w Rzeszowie Masa Krytyczna. Start z Rynku o godz. 18:00.

Masę Krytyczną tradycyjnie organizuje stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl. W tym miesiącu do Masy włączyła się Politechnika Rzeszowska, z którą wspólnie organizatorzy będą promować rower, jako miejski środek transportu.  Serwis rowerowy reBike.pl ufundował dodatkowo nagrody, które będą do zdobycia podczas majowej Masy Krytycznej. Hasłem tej Masy jest „Jedziemy po przejazdy rowerowe”, które stowarzyszenia zgłosiło do tegorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

– Chcemy, aby w Rzeszowie pojawiło się kilkanaście nowych przejazdów rowerowych w miejscach najczęściej uczęszczanych przez rowerzystów. Zadanie jest odpowiedzią na coraz większą popularność ruchu rowerowego w mieście. Jego celem jest uatrakcyjnienie uczęszczanych tras rowerowych w obrębie obwodnicy Rzeszowa. Zadanie to pozwoli na stworzenie nieprzerwanych ciągów rowerowych będących podstawą do systematycznego tworzenia sieci tras rowerowych w Rzeszowie; przyczyni się do zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych. Budowa kompletu przejazdów dla rowerzystów jest zgodna z ideą transportu zrównoważonego, polepszy jakość życia, ułatwi poruszanie się alternatywnym środkiem transportu jakim jest rower oraz poprawi znacząco bezpieczeństwo na drogach – uważa stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl

Ich zdaniem odcinki dróg dla rowerów, na których powinny powstać przejazdy rowerowe to: ul. Kopisto przy Milenium Hall, ul. Hetmańska / W. Pola, al. Powstańców Warszawy / Sikorskiego, ul. Okulickiego / Witosa / Krakowska, al. Armii Krajowej / Krzyżanowskiego, al. Armii Krajowej /Powst. Listopadowych, B10SDP przy Makro, rondo Pobitno, bł. Karoliny całość, al. Wyzwolenia / Lubelska.

Masa Krytyczna startuje z Rynku o godz. 18:00. Można się spóźnić maksymalnie 15 minut. Z Rynku rowerzyści przejadą na parking Politechniki Rzeszowskiej przy al. Powstańców Warszawy, gdzie do uczestników Masy dołączy grupa z „Jazdy Technicznej” PRz. Tam rowerzystom zostaną rozdane szprychówki i Masa dalej ruszy w trasę ulicami: Słowackiego, Szopena, pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego, Poznańską, Emilii Plater, Powstańców Warszawy, Kwiatkowskiego, Strażacką, Sikorskiego, Rejtana, Paderewskiego, Kwietniową, Mieszka I, Lwowska, Piłsudskiego, Głowackiego, Fredry, pl. Kilińskiego, Grottgera, Asnyka, Piłsudskiego, Grunwaldzka, Kościuszki.

Masa Krytyczna zakończy się na Rynku. Powrót planowany jest na godz. 20:00. Na Rynku odbędzie się losowania nagród wśród uczestników Masy.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama