Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

– Przyjdź i też zamanifestuj, że Konstytucja to Ja – zachęca grupa Rebelianty Podkarpackie do udziału w niedzielnym (16 września) proteście przeciwko łamaniu Konstytucji RP przez rząd PiS. 

Protest odbędzie się na okrągłej kładce na aleją Piłsudskiego w Rzeszowie. Początek o godz. 16:00. 

„Pokażemy, że ludzie protestujący przeciwko łamaniu Konstytucji nie są bezmyślnymi przedmiotami, produktami obcej propagandy i manipulacji, jak stara się nas pokazywać partia rządząca” – zapowiadają Rebelianty Podkarpackie. 

Organizatorzy protestu przywołują słowa znanego prawnika prof. Marcina Matczaka z  Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego: „Taka dehumanizacja przeciwników politycznych jest typowa dla myślenia faszystowskiego, a faszyzm to nie zjawisko historyczne, ale stan umysłu” – stwierdził prof. Matczak.

Rebelianty Podkarpackie podkreślają, że niedzielny protest jest odpowiedzią „na dyskryminację i oczernianie opozycji ulicznej”. „Przyjdź i też zamanifestuj, że Konstytucja to Ja” – dodają organizatorzy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

29 KOMENTARZE

 1. Żenada i wstyd, jednak niezadowolenie nawet jak jest już dobrze to cecha Polaków. Stojcie na tej kladce i róbcie z siebie idiotow

 2. 10 osób naliczyłem, znowu się skompromitowali, kompletnie zerowe poparcie, ludzie widzą to zakłamanie i tę ich obleśną hipokryzję, nie chcą mieć z nimi nic wspólnego.

 3. A kto tu pisze o poparciu PiSu? PełO ile ma, 4%? Czyli 96% Polaków wali z KODu, rebeliantówsrantów, Razem, Nowoczesnej i innych starych ubeków ze zniczami? ;D

 4. Nasrane to mają te dzieci co poszły na okrągłą kładkę palić znicze, takiej głupoty jeszcze nie było w Rzeszowie, następnym razem pójdą pod miejskie szalety, tam też jest łamana konstytucja ;D

 5. Mają nasrane we łbach dzieciaki z pisu/korwina/kukiza którzy po kościółku przyłażą tutaj i jadą jadem po wszystkich.
  Mamusia jest z was dumna.

 6. Był już marsz kolorowych sodomitów. Teraz KODerasci.
  Schemat jest prosty:
  1. Sciągnąć z całej polski POpaprańców
  2. Wsadzić w puste głowy gwizdki i chorongiewki
  3. Narobić szumu w mediach
  4. Odznaczyć na mapie i pokazać że całe Podkarpacie i Rzeszów są z nimi

  NIE – NIE JEST

 7. Jestem porażona poziomem komentarzy cytuję : „nasrane we łbach”, „Ale jełopy”,”Chołota i pseudoprofesor”,”szczurek kramek”,”wykopać”,”Ubecia znów wyje”, „Koderaści”, „Precz z kodziarstwem”. Nie rozumiem co przedmówcy chcą tym osiągnąć, bo ja widzę, że wyładowują tylko swoją frustrację. Nie popierasz, nie idź!, ale nie obrażaj nikogo.

 8. ,,Czerwone brygady,, na czele z byłym prezesem GS Lubenia,radnym miejskim wystąpią chyba razem z emerytowanym radnym z PO inaczej ,,sformatowanym dyskiem,,będzie nawoływać do puczu.Łubu dubu łubu dubu niech nam żyje prezes naszego ,,POlszewickiego klubu,,.

 9. Sztab wyborczy platformy wie że dziś o 16:00 w Warszawie idzie marsz przeciwko cenzurze internetu ACTA 2.0 no to wymyślili w kilku miastach takie akcje żeby TVN24 nie musiał cały dzień tylko gadać o pogodzie. Bo ta stacja ma zakaz wspominania o tym że politycy PO głosowali za cenzurą w europarlamencie.

  Ustawy dawno już weszły w życie. Innego wytłumaczenia takich akcji dokładnie dziś nie ma.

 10. Specjalna kasta sędziów dotąd nietykalna dziś boi się o utratę wpływów i przywilejejów. A mówienie o łamaniu konstytucji to bzdura.

  Artykuł Konstytucji 180 pod punkt 4 mówi:
  „Ustawa reguluje wiek przechodzenia sędziów w stan spoczynku”(emeryturę)

  Polacy sobie wybrali partię, ta partia przegłosowała ustawę. Nie ma żadnego łamania Konstytucji. Jest wręcz odwrotnie Ci którzy nie chcą przestrzegać ustawy łamią Konstytucję.

 11. Ja chętnie tam pójdę i popatrzę z politowaniem na tych nawiedzonych ludzi . Na koszulkach mają napis konstytucja ,ja będę miał chleb, mało, ogórek. Czego oni ku.. bronią ,tego że rząd chce raz na zawsze wykopać komuchów z sądów , tak im żyło się lepiej gdy działała na dobre nadzwyczajna kasa sędziowska ??!!! Czy ktoś im grube pieniądze płaci aby z siebie pajaców robili ,bo nie sądzę aby ktoś za darmo z siebie idiotę robił.

 12. Chołota i pseudoprofesor z warszawki co życia nie widział. Dehumanizację to oni robili ś.p. Kaczyńskiemu – pamiętacie „kurdupla”?
  P.S. Konstytucję komunistycznego pijaka (kwaśniewskigo) złamali niemcy z platformy…

 13. „Pokażemy, że ludzie protestujący przeciwko łamaniu Konstytucji nie są bezmyślnymi przedmiotami, produktami obcej propagandy i manipulacji, jak stara się nas pokazywać partia rządząca”

  To żadna partia rządząca tak was pokazuje, 99,9% Polaków tak was widzi!

Comments are closed.