Zdjęcie: Diecezja Rzeszowska
Reklama

Święta Wielkiej Nocy coraz bliżej. Czy wraz z domowymi porządkami zrobiłeś również porządek w sercu? Jeśli nie, a na spowiedź przedświąteczną brakuje ci czasu w dzień, to dziś masz szansę skorzystać z niej w nocy w trzech rzeszowskich kościołach.

Już dziś (12 kwietnia) o godz. 21:00 rozpoczyna się Rzeszowska Noc Konfesjonałów, która jest częścią ogólnopolskiej akcji pod tą samą nazwą. Zakończy się ona w Wielki Czwartek o godz. 6:00.

Akcja zostanie przeprowadzona w trzech kościołach: farnym pw. św. Stanisława i św. Wojciecha (plac Farny 5), akademickim pw. św. Jadwigi Królowej (al. Rejtana 21) oraz Podwyższenia Krzyża Św. (ul. Krakowska 18).

„W kościele Podwyższenia Krzyża Świętego i kościele św. Jadwigi Królowej będzie jednocześnie spowiadać 3 księży, natomiast w kościele farnym – 4 księży. W sumie, podczas 6 dyżurów trwających półtorej godziny, będzie zaangażowanych 60 duchownych wolontariuszy” – czytamy na stronie kurii diecezjalnej.

Noc Konfesjonałów to akcja  religijno-społeczna, ponieważ księża-spowiednicy biorą w niej udział dobrowolnie, jako wolontariusze, a sama reklama Nocy Konfesjonałów odbywa się w miejscach świeckich, np. autobusach MPK.

Koordynatorem Nocy Konfesjonałów w Rzeszowie jest ks. Wiesław Rafacz, ojciec duchowny diecezji rzeszowskiej. – Noc Konfesjonałów to akcja przede wszystkim dla ludzi, którzy często pracują do późna, wracają na święta do domu z zagranicy, którzy w ciągu dnia nie mają czasu, dlatego kapłani wychodzą im naprzeciw – tłumaczył w zeszłym roku ks. Wiesław Rafacz.

Nocna spowiedź cieszy się dużym zainteresowaniem wielu rzeszowian. W Rzeszowie będzie to już 4. edycja Nocy Konfesjonałów, w Polsce zaś 8. „Noc…” w Rzeszowie po raz pierwszy odbyła się w 2014 r. tylko w Bazylice Ojców Bernardynów. – Wtedy zainteresowanie przerosło najśmielsze przypuszczenia organizatorów. Kolejka ciągnęła się na zewnątrz, wzdłuż murów Bazyliki, przez kilkadziesiąt metrów – przypomina kuria.

Pomysłodawcą całej akcji jest ks. Grzegorz Adamski ze Szczecina, ogólnopolski koordynator Nocy Konfesjonałów. Warto dodać, że nocną spowiedź może w swojej parafii zorganizować każdy ksiądz, niezależnie od terminów, które w kościele zostały wyznaczone odgórnie.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: