Zdjęcia: Adam / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

W poniedziałek (16 sierpnia) rozpoczął się długo wyczekiwany remont ulicy Geodetów na odcinku przy Centrum Handlowym Plaza Rzeszów.

Po kilkumiesięcznych staraniach oraz przeprowadzonej ekspertyzie zarządca rzeszowskiej Plazy zmobilizował pozostałych pięciu współwłaścicieli odcinka drogi do remontu, który potrwa do piątku, 20 sierpnia. W tym czasie ulica Geodetów wzdłuż Plazy, aż do alei Rejtana będzie całkowicie zamknięta.

Na dziurawą ulicę Geodetów narzekali klienci Plazy. – Tragedia! Można urwać koło, uszkodzić samochód, wywrócić się na rowerze – sygnalizował nam nie tak dawno jeden z Czytelników Rzeszów News. Naprawą nawierzchni zajmie się przedsiębiorstwo Molter, które rozpoczęło prace w poniedziałek (16 sierpnia) o godz. 7:00. 

Radosław Jamrozik, dyrektor Plazy, mówi, że rozmowy na temat remontu drogi trwały blisko cztery lata. – Niestety, jak to często bywa, droga leży na sześciu działkach. Każdy właściciel ma swój proporcjonalny udział, dlatego zaproponowaliśmy, żeby każdy pokrył koszty remontu tylko fragmentu, którego jest właścicielem – mówi Radosław Jamrozik. 

Po długich negocjacjach udało się porozumieć ze wszystkimi sąsiadami i ustalić zakres prac na wspólnym odcinku ul. Geodetów. – Wszystko potrwa maksymalnie pięć dni, ale jest to konieczne, żeby nowa droga wyglądała dobrze i nie wymagała napraw przez przynajmniej 10 najbliższych lat – dodaje dyrektor Jamrozik.

Remont utrudni klientom Plazy możliwość korzystania z parkingu, ale cały czas dostępny pozostanie parking obok hipermarketu E.Leclerc. Na czas remontu w Plazie obowiązuje nowa organizacja ruchu nie tylko dla klientów, ale także najemców i dostawców. Wyznaczono miejsca dostaw i trasy, którymi można bezpiecznie zaopatrzyć sklepy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: