Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Łączysz pasję motocyklową z zainteresowaniem turystyką i historią? Weź udział w „Edukacyjnym Rajdzie Motocyklowym – odcinek specjalny „Niepodległa”, który w dniach 5-8 lipca br. odbędzie się na Podkarpaciu. Zapisy trwają do 22 czerwca. 

„Edukacyjny Rajd Motocyklowy” organizuje Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie. Odbędzie się on z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. „Niepodległa” ma budować radosną atmosferę święta i dumę narodową Polaków.

– Rajd będzie współczesnym symbolem zwycięskiej drogi do wolności i przykładem pamięci o bohaterskiej postawie Polaków – poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego. 

Motocykliści z Podkarpacia i innych regionów będą mogli wspólnie przejechać trasą przebiegającą m.in. przez Rzeszów, Pogórze Strzyżowskie, Dynowskie i Przemyskie, Dolinę Sanu, aż po tereny Bieszczadów i pogranicza z Ukrainą.

– Uczestnicy poznają szczególne miejsca na mapie Podkarpacia. Tematy spotkań edukacyjnych oraz miejsca odwiedzane nawiązywać będą do wydarzeń I i II wojny światowej oraz szlaku Legionów – zapowiada Waksmundzka-Szarek.

Na poszczególnych etapach rajdu uczestnicy odwiedzą pola bitew oraz uczczą miejsca pamięci, które znajdują się na trasie przejazdu, wysłuchają prelekcji historyków, będą mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie.

Każdy uczestnik rajdu musi być osobą pełnoletnią. Zobowiązany jest wypełnić oraz podpisać kartę zgłoszenia oraz zapoznać się z ogólnymi założeniami rajdu. Dokumenty dostępne będą po wcześniejszym kontakcie z organizatorami. Ilość osób uczestniczących w rajdzie jest ograniczona i decyduje kolejność poprawnie dokonanych zgłoszeń.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 22 czerwca br. Należy je wysyłać na adres: rzecznik@rzeszow.uw.gov.pl do Małgorzaty Waksmundzkiej-Szarek, tel. 17 867 12 52, kom. 783 937 132.   

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama