Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Łączysz pasję motocyklową z zainteresowaniem turystyką i historią? Weź udział w „Edukacyjnym Rajdzie Motocyklowym – odcinek specjalny „Niepodległa”, który w dniach 5-8 lipca br. odbędzie się na Podkarpaciu. Zapisy trwają do 22 czerwca. 

„Edukacyjny Rajd Motocyklowy” organizuje Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie. Odbędzie się on z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. „Niepodległa” ma budować radosną atmosferę święta i dumę narodową Polaków.

– Rajd będzie współczesnym symbolem zwycięskiej drogi do wolności i przykładem pamięci o bohaterskiej postawie Polaków – poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego. 

Motocykliści z Podkarpacia i innych regionów będą mogli wspólnie przejechać trasą przebiegającą m.in. przez Rzeszów, Pogórze Strzyżowskie, Dynowskie i Przemyskie, Dolinę Sanu, aż po tereny Bieszczadów i pogranicza z Ukrainą.

– Uczestnicy poznają szczególne miejsca na mapie Podkarpacia. Tematy spotkań edukacyjnych oraz miejsca odwiedzane nawiązywać będą do wydarzeń I i II wojny światowej oraz szlaku Legionów – zapowiada Waksmundzka-Szarek.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na poszczególnych etapach rajdu uczestnicy odwiedzą pola bitew oraz uczczą miejsca pamięci, które znajdują się na trasie przejazdu, wysłuchają prelekcji historyków, będą mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie.

Każdy uczestnik rajdu musi być osobą pełnoletnią. Zobowiązany jest wypełnić oraz podpisać kartę zgłoszenia oraz zapoznać się z ogólnymi założeniami rajdu. Dokumenty dostępne będą po wcześniejszym kontakcie z organizatorami. Ilość osób uczestniczących w rajdzie jest ograniczona i decyduje kolejność poprawnie dokonanych zgłoszeń.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 22 czerwca br. Należy je wysyłać na adres: rzecznik@rzeszow.uw.gov.pl do Małgorzaty Waksmundzkiej-Szarek, tel. 17 867 12 52, kom. 783 937 132.   

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama