Reklama

12 osób, w tym egzaminatorów WORD, pracowników urzędów pracy, rzeszowska prokuratura oskarżyła o przyjmowanie i wręczanie łapówek. Do sądu został skierowany przeciwko nim akt oskarżenia.

Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte na materiałach własnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego i prowadzone było pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie. Dotyczyło podejrzenia wręczania korzyści majątkowych w zamian za egzaminy na prawo jazdy i egzaminy doszkalające oraz możliwych nieprawidłowości w zamówieniach publicznych organizowanych przez Powiatowe Urzędy Pracy w Sanoku i Brzozowie.

Skierowany do sądu akt oskarżenia obejmuje 12 osób. Wśród nich są między innymi: trzej współwłaściciele podkarpackich szkół nauki jazdy, czterej egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, pracownica Powiatowego Urzędu Pracy w Sanoku oraz pracownica Powiatowego Urzędu Pracy w Brzozowie.

– Podejrzanym prokuratura przedstawiła zarzuty korupcyjne, w tym wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych oraz przekroczenia uprawnień w celu osiągniecia takich korzyści. Jedna osoba dobrowolnie poddała się karze – poinformował nas Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.

Wcześniej Prokuratura Apelacyjna w Rzeszowie skierowała także do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 10 osobom, a tym 7 funkcjonariuszom z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie.

Sprawa dotyczyła podejrzenia przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków oraz ujawnienia informacji stanowiących tajemnice służbową w związku z prowadzonymi przez nich kontrolami drogowymi.

Wszyscy oskarżeni usłyszeli w prokuraturze zarzuty korupcyjne.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: