Zdjęcie: Materiały organizatora
Reklama

Na scenie rzeszowskiego Rynku w sobotni wieczór publiczność będą muzycznie rozgrzewać Kayah i Kaliber 44 oraz 5’nizza oraz L.U.C & Rebel Babel Ensemble podczas Wschodu Kultury Europejskiego Stadionu Kultury 2017.

Z czego słynie Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury? Z dobrych koncertów, i mowa tu nie tylko o Koncercie Główmy. W tym roku wśród wielu imprez muzycznych znalazły się występy 5’nizza oraz L.U.C & Rebel Babel Ensemble, które zobaczymy na scenie rzeszowskiego Rynku w sobotę (24 czerwca) o godz. 19:00.

Pierwszą grupę tworzą Siergiej Babkin i Andriej „San” Zaporożec. Ich muzykę charakteryzuje wolność artystyczna, eklektyzm,  a także zaangażowanie w kwestie współczesnego świata, ale bez nadmiernego dydaktyzmu. 5’nizzy to również połączenie różnych styli od reggae, ragga przez hip-hop i beatbox po muzykę kabaretową i jazz, a nawet punk-rock.

5`nizza by osiągnąć sukces nie potrzebowali wielkich pieniędzy, reklamy czy intratnych znajomości. Uznanie zdobyli  dzięki swemu uporowi, talentowi i przede wszystkim oryginalnemu stylowi. Te wszystkie czynniki przyczyniły się do tego, że na ich koncerty przychodzą tysiące oddanych sympatyków, wypełniając największe sale w całej Europie.

L.U.C., czyli Łukasz Rostkowski to kompozytor, autor tekstów, wokalista, performer i reżyser wideoklipów. Za rozmach, odwagę i konsekwencję w swojej twórczości, a także eklektyzm oraz niekonwencjonalne pomysły muzyczne, filmowe i tekstowe zdobył wiele nagród i nominacji do najważniejszych nagród kulturalnych, m.in. Paszporty Polityki, Yach, Warto, Wrocławska Nagroda Muzyczna, Ale Sztuka!, Gwarancje TVP Kultury, Fryderyki, Mateusze Trójki.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Rebel Babel to z kolei międzynarodowa, wielojęzykowa grupa złożona z orkiestr dętych. Podczas ESK 2017 Rebel Babel Ensemble stworzą orkiestry z Ukrainy, Białorusi, Litwy i oczywiście Polski.

Na scenie rzeszowskiego Rynku zobaczymy też Kayah, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać  oraz gościnnie grupę Kaliber 44.

Europejski Stadion Kultury 2017 rozpoczyna się w najbliższy czwartek (22 czerwca) i potrwa do niedzieli (25 czerwca). Szczegółowy program możecie sprawdzić TUTAJ i TUTAJ

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama