Zdjęcie: Beata Motyka / Politechnika Rzeszowska

Zobaczycie z bliska samoloty i dowiecie się m.in. jak wygląda szkolenie przyszłych pilotów. Politechnika Rzeszowska zachęca do udziału w „Lotniczym Piątku”.

„Lotniczy Piątek” (20 maja) jest jednym z wydarzeń rozpoczętych we wtorek Eksploracji 2022, których głównym punktem jest piknik wiedzy. Ten odbędzie się w sobotę (21 maja) wzdłuż alei Lubomirskich i przy fontannie multimedialnej, od 11:00 do 17:00.

Dzień wcześniej, Politechnika Rzeszowska zaprasza na „Lotniczy Piątek”, w godz. 16:00–19:00 na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa, w budynku L przy al. Powstańców Warszawy 8. Przed budynkiem w namiocie PRz będzie punkt informacyjny.

W tym miejscu będą również formowane grupy, które zostaną oprowadzane przez przewodników po ciekawych laboratoriach wydziału m.in. Laboratorium Robotyki, Laboratorium Badań i Kontroli Pojazdów czy Laboratorium Instalacji Pokładowych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Z bliska zobaczycie samoloty oraz dowiecie się m.in. jak wygląda szkolenie przyszłych pilotów oraz start i lądowanie samolotu na wybranym lotnisku w symulatorze lotu. Fanów motoryzacji zainteresuje fiat cinquecento przerobiony na samochód elektryczny.

Dodatkową atrakcją będzie obecność Koła Naukowego Euroavia Rzeszów, łazika marsjańskiego od Legendary Rover Team oraz bolidu PRz Racing Team. – Wstęp jest bezpłatny – poinformował Damian Gębarowski, rzecznik Politechniki Rzeszowskiej.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama