Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Od najbliższego wtorku (24 sierpnia) do 4 września w sklepach sieci E.Leclerc trwać będzie akcja “Ekstra paka dla bezpańskiego zwierzaka”. Także w Rzeszowie. 

Coraz chętniej Polacy, decydując się na psa lub kota, kierują swoje kroki do schroniska i przygarniają zwierzaka właśnie stamtąd. Z Raportu Głównego Lekarza Weterynarii wynika, że do adopcji jest oddawanych ok. 60 proc. podopiecznych. Mimo tego, w schroniskach jest dużo bezpańskich zwierząt. W 2019 roku było w nich 105 188 psów oraz 31 116 kotów.

Dlatego schroniska już dziś przygotowują się do zbliżającej się zimy, a wspierają je w tym sklepy E.Leclerc w całej Polsce. Od 24 sierpnia do 4 września odbędzie się zbiórka żywności dla zwierząt. By powstała “Ekstra paka”, wystarczy w tych dniach kupić produkty marki: Lydog, Lycat, Tous mes amis i umieścić w specjalnym koszu przy kasie.

To nie pierwszy raz, kiedy sklepy E.Leclerc pomagają zwierzętom. – Robimy to bez przerwy już od 9 lat. Pandemia to trudny czas zarówno dla ludzi jak i zwierząt, dlatego mamy nadzieję, że nasza akcja znacząco wesprze schroniska w całym kraju i ich podopiecznych – powiedział Jacek Stachoń, dyrektor ds. rozwoju produktów marki własnej E.Leclerc Polska.

Każdy z 45 sklepów E.Leclerc w Polsce sam zdecyduje, które schronisko w ich regionie wesprze. W Rzeszowie sklep E.Leclerc znajduje się przy alei Rejtana 69.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: