Zdjęcie: Siena Free
Reklama

Włoski szkoleniowiec Emanuele Zanini poprowadzi siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów – poinformował we wtorek rzeszowski klub. 

54-letni Emanuele Zanini podpisał umowę z Asseco Resovią do końca obecnego sezonu. Zanini w swojej karierze trenerskiej prowadził m.in. kluby we Włoszech, na Słowacji, w Austrii i we Francji. Był asystentem Andrei Anastasiego w klubie Gabeca Montichiari oraz reprezentacji Włoch. Później rozpoczął karierę pierwszego trenera.

Emanuele Zanini prowadził kadry Słowacji i Turcji, obecnie pracuje z reprezentacją Chorwacji. Ze Słowacją w latach 2008 i 2011 wygrał Ligę Europejską, a w 2011 r. zajął piąte miejsce na Mistrzostwach Europy. Pracował także w Polsce, gdzie w sezonie 2017/2018 roku prowadził drużynę Aluron Virtu Warta Zawiercie, beniaminka PlusLigi.

Trener Zanini pracę w Asseco Resovii rozpoczął we wtorek, 11 lutego. Jego asystentem będzie Wojciech Serafin, który tymczasowo zastępował na stanowisku pierwszego trenera, Piotra Gruszkę, który stanowisko stracił 30 stycznia br. po fatalnych wynikach drużyny. – Pozostały skład sztabu szkoleniowego pozostanie bez zmian – podała Asseco Resovia.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Resovia w PlusLidze spisuje się dramatycznie słabo. Zajmuje dopiero 12. miejsce. Z 19 meczów przegrała aż 13. Resovia w tabeli wyprzedza tylko MKS Będzin i BKS Visła Bydgoszcz. 

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama