Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News
Reklama

Radni powiatowi podlubelskiego Świdnika postanowili właśnie wystrzelić z dużej armaty i ogłosili wszem i wobec specjalną uchwałą, że powiat ów od tej pory „wolnym od ideologii LGBT” się stanie.

Był to właściwie odzew na znak-sygnał, rzucony hasłowo przez samozwańczego przywódcę frontu walki z gejami, Jarosława Kaczyńskiego, który to zawołał ostatnio „wara od naszych dzieci!”, choć wedle oficjalnych doniesień, potomstwa żadnego nie posiada.

Temat gejów i lesbijek powrócił tym samym do medialnego mainstreamu, do czego przyczyniła się też podjęta przez władze Warszawy deklaracja LGBT+, zakładająca podjęcie różnego rodzaju akcji o wymiarze pomocowo-edukacyjnym względem środowiska osób homoseksualnych. Akcja rodzi reakcję, często łańcuchową.

Pomijając dość smutny fakt, że spora część mieszkańców naszego kraju (a w ślad za tym także część polityków) wykazuje mniej lub bardziej ujawnioną wrogość względem gejów i lesbijek, moim zdaniem największy problem stanowi tak zwana milcząca większość. Nie reagująca na akty agresji i pogardy, krańcowo bierna i bezwładna.

Bo o ile uporczywe powtarzanie przez część polityków słów o „tolerancji” względem środowisk LGBT jest – zdawałoby się – aktem dobroci, to przy głębszym zastanowieniu to właśnie mit tolerancji powoduje poczucie rosnącej swobody w okazywaniu niechęci.

Tolerowanie nie posiada w tym przypadku bynajmniej pozytywnego nacechowania, lecz obwieszcza w podtekście: „Cieszcie się, że was nie wsadzamy do zamkniętych ośrodków, tudzież innych więzień. Nie ma za co!”. Szacunek i tolerancja są jednak o wiele bardziej szerokopasmowymi pojęciami, niż zaledwie przyzwolenie jakiejś grupie na egzystencję. Współczesna i wcale nie tak odległa historia wiele na ten temat mówi.

Apartheid w RPA trzymał się mocno jeszcze do lat 90. minionego stulecia. Sufrażystki po ciężkich bojach wywalczyły dla kobiet prawa wyborcze, a stało się to raptem 100 lat temu. Niewiele wcześniej w USA zniesiono niewolnictwo, choć jeszcze długo w niektórych stanach było to zupełnie nie do pomyślenia, już nie mówiąc o jakiejkolwiek formie akceptacji.

Świdniccy radni pomylili więc epoki, pomimo oczywistej szczerej chęci przypodobania się prezesowi, który tak zapamiętale walczy o „nasze dzieci”. Żyją oni bowiem przeświadczeniem bezterminowej przydatności „tradycyjnego” modelu społecznego, w którym czarnoskórzy to służący, kobiety rodzą i ogarniają domostwo, a do gejów się strzela.

Wyściubienie nosa poza ten „sielankowy” obrazek będzie może bolesne, niemniej nieuchronne, jak zmieniające się czasy.

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

54 KOMENTARZE

 1. Natura wyrówna rachunki. Zapłata za bycie homo to HIV. To mnie cieszy. Nic dodać nic ująć. Niech się kochają nie zabraniać im. Nie sprzedawać im gumek albo dziurawe. Dać im wolność całkowitą. Niech giną.

 2. Dziecko, nie wiem ile masz lat, ale o życiu wiesz niewiele… Myślałaś, co będzie czuło dziecko mające dwóch tatusiów, co będzie czuła dorastająca dziewczyna, która właśnie dostała okres, jak będzie się, czuło dziecko, którego mamusio-tatuś pójdzie na dzień matki do szkoły czy przedszkola? Już mu współczuję….

 3. Dominiko, według Ciebie postęp cywilizacyjny ma polegać na adopcji dzieci przez pary jednopłciowe?
  Gdzie i kto zaraził cię tą dziwaczną ideologią?

 4. Mnie przeszkadza procesja bo jest tuż pod moim oknem, denerwuje mnie to i mam ochotę wtedy księdzu powiedzieć co o nim myśle, ale powstrzymuje się, bo to tylko raz w roku. Jakbym mogla, podjęłabym działania.

 5. A mnie się ta wizja z komentarza podoba i jak będę tylko mogła to będę starała się przyczyniać do osiągnięcia przez nich celu.

 6. Zgoda, ale niektórym przeszkadzają np. procesje w dniu Bożego Ciała. Wtedy mówią, że religia powinna być w kościołach. Że religia jest prywatną sprawą człowieka.
  A kiedy ktoś inny mówi, że seksualność powinna być prywatną sprawą człowieka, to się okazuje, że nie. Że to powinno być właśnie publiczne.

 7. Jeszcze do jednego się odniosę.

  „Nie wymagają niczego poza normalnym traktowaniem w tym ograniczonym kraju gdzie ludzie nadal są zaskoczeni na widok kogoś “innego”.”

  Polska nie jest i nigdy nie była ograniczonym krajem. Trzeba popatrzyć na statystyki gdzie np. w Europie jest więcej przypadków np. ataków na kogoś z powodu wyznawanej religii, koloru skóry, orientacji seksualnej. Polska jest krajem bezpiecznym. W Polsce nie ma całodobowej ochrony Synagog, tak jak to jest w Niemczech czy we Francji.

  Ci „inni”, o których Szanowny 00 piszesz, prowokują różnymi coraz bardziej szokującymi zachowaniami. A kiedy już wywołają reakcję kogoś, kto się zupełnie nie spodziewał takiego zachowania (np. prowadzenie na smyczy półnagiego pana w kagańcu, przez innego półnagiego pana), to trąbią o braku wolności, o nietolerancji. Czy brakuje tolerancji w np. zarejestrowaniu samochodu, albo w przychodni zdrowia?

 8. Oczywiście, że każdy ma jednakowe prawa. Każdy może mieszkać, korzystać ze służby zdrowia, tak samo załatwia sprawy w urzędach, etc.
  Wszyscy – heteroseksualni, i homoseksualni ludzie – mają taką samą wartość. Nie ma dyskryminacji ze względu na orientację seksualną, a także z jakiegokolwiek innego powodu.
  Frustracja LGBT wynika z tego, że związki homoseksualne nie mogą jednego. Nie mogą rodzić dzieci. Bo choćby nie wiem co robili, to w związku dwóch panów, czy dwóch pań nie urodzą się dzieci. Każdy człowiek powstał, bo gdzieś na początku jakiś mężczyzna dał coś i jakaś kobieta dała coś. I z połączenie tych dwóch „cosiów” – męskiego i żeńskiego – powstał człowiek.
  Dlatego LGBT tak brutalnie walczy o swoje „prawa”. Ja to nazywam nadzwyczajne przywileje. „Etapują” – jak to określił p. Rabiej, w celu adopcji dzieci. To jest prawdziwy cel. Nawet edukacja NASZYCH dzieci, o którą walczą, jest w kierunku ukształtowania człowieka, który w przyszłości się zgodzi na adopcje dzieci przez LGBT.

 9. Postęp cywilizacyjny polegałby na tym, ze mogłoby adoptować dziecko, a 500+ powinno zniknąć całkiem, bo to jawna niesprawiedliwość. Chcesz mieć pieniądze – ucz się i pracuj, w wychowaniu dzieci porządnie to nie przeszkadza. Dzieci widząc matki pozbawione ambicji, niepracujące dopiero wtedy widza nieprawidłowe wzorce.

 10. Przywileje o które walczy sekta LGBT+:
  – nie wolno innym krytykować ludzi, którzy mówią o sobie LGBT. Jeżeli takie osoby są krytykowane – ich poglądy, ideologia, sposób zachowania się na ulicy, chęć edukowania seksualnego NASZYCH dzieci, i inne – to jest to przejawem homofobii, a to jest zbrodnia – ludzi popełniających taką zbrodnię trzeba wsadzić do więzienia, albo przynajmniej ośmieszyć, stygmatyzować, zakrzyczeć, odebrać im wolność głoszenia swoich poglądów (po poglądy są „złe”),
  – specjalne traktowanie, np. w szkołach, na uczelniach, w pracy.
  – przymusowa edukacja seksualna dzieci i młodzieży – rodzice nie mają prawa ingerować w taką edukację, bo się nie znają. Ale środowisko LGBT się najlepiej na tym zna, to ono przeprowadzi takie szkolenia.

  Pytanie, po co osobom homoseksualnym żyjącym w związkach status małżeństwa?
  Przecież sprawa związana z odwiedzaniem w szpitalu, czy dziedziczenie można uregulować bez wchodzenia w związek małżeński. Poza tym, konstytucja RP wyraźnie chroni małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Środowiska LGBT, abyście mogli zawierać małżeństwa trzeba zmienić konstytucję.
  Według mnie, chcecie być małżeństwem, aby adoptować dzieci. Wnioskuje to z wypowiedzi p. Rabieja. „Etapujecie” w tym kierunku. Nie ma na to zgody większości ludzi w Polsce, to próbujecie innych zmusić do tego przesuwając ich po kawałku w tym kierunku – tolerancja dla związków homoseksualnych, potem akceptacja małżeństw, a następnie adopcja dzieci („etapowanie”).

 11. Nie rozumiem? Oczywiście, ze powinni moc robić wszystko to samo co hetero, bo to tak samo wartościowi ludzie o takich samych prawach.

 12. Zechce mi ktoś wytłumaczyć o jakich przywilejach trąbicie? Czego środowiska LGBT+ wymagają OD WAS? I w którym miejscu są to równe prawa skoro nie mogą wziąć ślubu, adoptować dzieci niewiedzieć czemu? Każdy coś słyszał, każdy coś wie z durnych mediów i potem wylewa to w komentarzach jakby jemu dziecko, żonę, męża i babcie ktoś o odmiennej orientacji molestował. Nie wymagają niczego poza normalnym traktowaniem w tym ograniczonym kraju gdzie ludzie nadal są zaskoczeni na widok kogoś „innego”. A ocenienie całej ogromnej grupy osób przez pryzmat jednej osoby, która oblała dziecko jest co najmniej prymitywne. Czy komuś się podoba jak ktoś nazywa Polaków pijakami i złodziejami, bo na taką osobę trafił?? Ludzie uwolnijcie się od takiego myślenia, bo do niczego co przypomina zgodę w tym kraju nie dojdzie.

 13. To jest bardzo zabawny komentarz 😉
  A dlaczego miałyby nie być? Również sobie życzę, żeby moje dzieci były kształcone zgodnie z najnowsza nauka, zgodnie z prawda oraz w poczuciu miłości i tolerancji. Żeby wiedziały, ze rodzice są światli i nie ma dla nich znaczenia kogo przyprowadza, wazne, żeby byli do nich dopasowani i byli dobrymi ludźmi.

 14. Skąd mam to wiedzieć? I czemu generalizujemy? Nie należą się żadne dodatkowe przywileje, bo nie ma ku temu podstaw, dokładnie tak samo jak w przypadku 500+. W ogóle dzielenie ludzi ze względu na orientacje jest słabe. Tylko co ci homo tak bardzo przeszkadzają innym to nie mam pojęcia. Jak można komus innemu powiedzieć kogo ma kochać? To nie jest kwestia wyboru, tacy się rodzimy i nie można tego zmienić jak np. koloru włosów.
  Po głębszej jednak analizie homo są poszkodowani z powodu nietolerancji i agresji społeczeństwa, co smuci.

 15. Ale każdy jest inny, jeden mówi, drugi nie, to się tyczy wszystkich stref zycia, także poglądów politycznych czy upodobań muzycznych, literackich, sportowych.
  Również ludzie hetero bywają zbyt otwarci, nie ma tu orientacja nic do rzeczy. Niektórzy są bardziej skromni, inni mniej, generalnie w ogóle nie przepadam za patrzeniem jak para się obściskuje publicznie – to niesmaczne, bez względu na płeć, ale innym może nie przeszkadzać. Życie w społeczeństwie to sztuka kompromisu.

 16. Przykłady na stosowanie brutalnej przemocy traktuje jako żart.Przykłady stosowania przemocy rodaków tak jak pisałem widać codziennie od poruszania się po drogach po marsze czy kontrmarsze młodzieży jakiejś tam które aż kipią nienawiścią do tych co nie z nimi wszak mienią się katolikami.Dyskryminacja religijna daleko mi do jakiejkolwiek sam wszak jestem dumnym ale i świadomym katolikiem. Miłej niedzieli.

 17. – Rafalala atakujący(-a) młode dziewczyny,
  – wrzaski na ostatnim posiedzeniu rady stołecznego miasta Warszawy,
  – p. Śmiszek zapowiadający wsadzanie do więzienia ludzi, którzy mu się nie podobają,
  – powyższy artykuł stygmatyzujący inaczej myślących,

  Zgoda co do wolności głoszenia swoich poglądów. Zgoda, że granicą wolności jest krzywda innych. Dlatego rodzice przypominają, że tylko oni mają prawo do decydowania jak wychowywać swoje dzieci. Narzucanie im niechcianej ideologii (bo to np. „nowoczesne, bo tak myśli cały postępowy świat”, etc.) jest naruszeniem tej wolności. Nie ma na to zgody. Nie ma zgody na zaglądanie do rodzin, do dzieci, do tego jakie kto ma poglądy tak samo jak nie ma zgody do zaglądania komuś do łózka.

  Jakieś przykłady stosowania przemocy rodaków katolików, patriotów?
  Na marginesie, czy Twoje pytanie nie ociera się o dyskryminacje na tle religijnym?

 18. „Sufrażystki po ciężkich bojach wywalczyły dla kobiet prawa wyborcze, a stało się to raptem 100 lat temu. ”

  100 lat temu? Pan sprawdzi, kiedy prawa wyborcze dla kobiet wprowadziła Szwajcaria. Pewnie się pan zdziwi.

 19. „orientacja seksualna człowieka to jego prywatna sprawa”
  Oczywiście. I niech tak zostanie. I niech nikt mi tego na głos nie mówi, gdyż nie wiem, jaka reakcja jest prawidłowa. Mam śmiać się, współczuć, czy zignorować? A kiedy słyszę o jakiś specjalnych bonusach za homoseksualizm, to mogę się jedynie wk…ć.

 20. „Homoseksualizm to nie jest choroba.”
  Nie? Dlaczego więc, sami homo, żądają dla siebie przywilejów, jak niepełnosprawni, czy inne grupy naprawdę skrzywdzone przez los?

 21. Żartujesz? Pierwszy raz tu jesteś?
  Przecież ten portal to czysta tuba propagandowa.
  Kogo? – przeczytaj parę „artykułów” a będziesz wiedział.

 22. Jakieś przykłady stosowania tej brutalnej przemocy w naszym kraju?Brutalną przemoc to ja widzę codziennie na drodze w wykonaniu naszych rodaków katolików,patriotów zagrażają o wiele bardziej mojej rodzinie niż paru manifestujących swoje poglądy gejów niech sobie głoszą swoje racje dopóki nikogo nie krzywdzą ich prawo.Kibole co tydzień w kraju manifestują swoje poglądy i nikomu to nie przeszkadza a wszyscy za to płacą o wiele więcej.

 23. I to jest niby Rzeszów news… ? Ten portal na siłę wciska ludziom poglądy „redaktorów”. A jeżeli ktoś ośmieli się mieć inne to jest „be”.
  Artykuły powinny przedstawić suche fakty. Ewentualnie dodatkowo jakieś analizy, odwołanie się się do badań etc. A nie wpychanie ludziom swojego światopoglądu…
  „Artykuł” Pana Łukasza powinien być umieszczony jako „manifest- ogłoszenie płatne”

 24. Pełna zgoda. Myślenie lewaków w skrócie: „Nie ma wolności dla wrogów wolności!”. Hasło z rewolucji francuskiej poprzedzające masowe mordy konserwatystów i katolików.

 25. Dla uzupełnienia, ważne są dla mnie m.in.:
  – wzajemny szacunek
  – uważam, że wszyscy w Polsce są równi, także wobec prawa
  – nie można dyskryminować ze względu na płeć, orientację seksualną, religię, kolor skóry, i in.
  – LGBT to sekta, która żąda dla siebie specjalnych przywilejów. Stosuje brutalną przemoc wobec tych, którzy się z nimi nie zgadzają. Są agresywni i brutalni. W wyniku tych działań niektórzy reagują, czasami bardzo mocno, na co później wskazują środowiska LGBT, jako na przykłady braku tolerancji wobec LGBT. Generalnie środowisko LGBT robi niedźwiedzią przysługę osobom homoseksualnym.

 26. Panie Łukaszu, to Pan pomylił epoki. Pan chce zmusić ludzi do przyjęcia pewnej konkretnej, jedynie słusznej ideologii. Jeżeli ktoś myśli inaczej, to trzeba go naznaczyć, wskazać, stygmatyzować, żeby poczuł się niekomfortowo. Pan to robi wobec radnych Świdnika. I pośrednio wobec czytelników podzielających te same wartości co świdniccy radni (czyli w większości tamta społeczność).
  Jeżeli pisze Pan o apartheidzie, to ja powiem, że to Pana metody przypominają totalitarne systemy. Swoim artykułem streszcza Pan postulaty swojego środowiska, które mniej więcej brzmią tak:
  „Ponieważ my posiedliśmy Prawdę – Świętość – Religię, to narzucimy ją innym. A kiedy będą się opierać, to wsadzimy ich do więzienia, aby oczyścić świat”.

  To jest miniona epoka. Pana ideologia jest passe.

 27. Homoseksualizm to nie jest choroba.
  Zawsze można się doedukowac w temacie, wpływu na orientacje nie ma środowisko, wykształca się w łonie matki i taka zostaje na całe życie. I nie Pana/Pani to sprawa, na szczęście.

 28. jeżeli autor przywołuje apartheid w RPA to chyba wie że po zwycięstwie czarnoskórzy mszczą się na białych
  w sposób całkowicie bezprawny , mordując ich , wypędzają z domów i tworzą pseudoprawo pozwalające na odbieranie białym majątków .
  DLATEGO LUDZIE BOJĄ SIĘ ŻE TEN SAM MECHANIZM ZASTOSUJĄ DZIAŁACZE LGTB BO SĄ ONI BARDZO AGRESYWNI W WALCE NIE O RÓWNOŚĆ TYLKO O WIĘKSZE PRZYWILEJE

 29. Super artykuł, bardzo mocno dziękuje za głos rozsądku, orientacja seksualna człowieka to jego prywatna sprawa, a co to ma wspólnego z dziećmi naszymi czy cudzymi to nie mam pojęcia, bowiem orientacja seksualna kształtuje się w łonie matki.

 30. jeżeli autor przywołuje apartheid w RPA to chyba wie że po zwycięstwie czarnoskórzy mszczą się na białych
  w sposób całkowicie bezprawny , mordując ich , wypędzają z domów i tworzą pseudoprawo pozwalające na odbieranie białym majątków .
  DLATEGO LUDZIE BOJĄ SIĘ ŻE TEN SAM MECHANIZM ZASTOSUJĄ DZIAŁACZE LGTB BO SĄ ONI BARDZO AGRESYWNI W WALCE NIE O RÓWNOŚĆ TYLKO O WIĘKSZE PRZYWILEJE

 31. Bardzo cenna uwaga,pan”redaktor”swoje dzieci niech kształci po swojemu,a od naszych wara.
  Trochę inny temat,ostatnio na ulicach Sztokholmu została przeprowadzona sonda uliczna na temat uchodźców,
  na pytanie czy jesteś za przyjmowaniem uchodźców,odpowiedz była twierdząca,natomiast na pytanie czy przyjął/przyjęła byś ich do swojego domu chętnych nie było.To doskonale pokazuje obłudę czasów,w których przyszło nam żyć.
  Pytanie zasadnicze jest takie czy pan”redaktor”prezentuje moralność „Kalego”i za parę srebrników pisze ten artykuł,czy jest zwykłym ignorantem.

 32. Homoseksualizm to choroba, zaburzenie orientacji seksualnej. Jest niepełnosprawność fizyczna, umysłowa, jest też seksualna, przeważnie wywołana przez patologiczne czynniki z dzieciństwa. Do tego dochodzą czasem zaburzenia hormonalne. I to nie jest norma, to nie jest zdrowy stan. Można z tym żyć, nie wolno penalizować, należy tolerować, trzeba leczyć, pomagać. W krajach zachodnich jest masa osób, które szukają dla siebie pomocy w tym zakresie, ale nie znajdują, bo każdy dokoła mówi: „Jest ok, taki już jesteś, to jest w porządku, bądź dumny ze swojej inności”. A tymczasem takie osoby rozpaczliwie wołają o pomoc. Często nie słuchane kończą tragicznie.

 33. „Im nie zależy na . . . postępie cywilizacyjnym”
  Małżeństwo dwóch panów – postęp cywilizacyjny.
  Czy gdy adoptują dzieci dostaną 500+ ?

 34. Bardzo dobry tekst. Powinieneś częściej pisać. Problem ukazany rzeczowo. Prawda jest taka, że osoby homoseksualne funkcjonują w społeczeństwie od zawsze i zawsze w nim pozostaną. Rodzą się w każdym pokoleniu. Trzeba dać im prawa bo czy się to komuś podoba, czy nie są takimi samymi obywatelami co osoby heteroseksualnej. Niestety w tym katolickim kraju odbiera im się prawo do wszystkiego. Jedyne do czego mają prawo to żyć, pod warunkiem, że nie oddychają zbyt głośno i nie powiedzą wprost, że istnieją. Wtedy zaczyna się wrzask. Politycy? Zawsze wybiorą opcje bezpieczną. Im nie zależy na stanowienia prawa i postępie cywilizacyjnym. Im zależy wyłącznie na władzy.

 35. Wiadomo jaki to portal jeśli chodzi o preferencje ideowe. Jednak żeby chociaż chodziło o jakiś podkarpacki samorząd, a nie lubelski. Felieton ma swoje prawa, no ale to w końcu Rzeszów News czy piszemy o wszystkim jak leci?

 36. drogi panie” redaktorze”, życzę panu aby pańskie dzieci były kształcone zgodnie z tzw deklaracją LGBT+, a od naszych dzieci to wy się odczepcie.

Comments are closed.