Zdjecie: Wojciech / Czytelnik Rzeszów News

– Spółdzielnia mieszkaniowa „Energetyk” zabiera ludziom jedyne miejsce gdzie można spokojnie i bezpiecznie zaczerpnąć świeżego powietrza, czyli balkony” – alarmuje Wojciech, Czytelnik Rzeszów News. 

Epidemia koronawirusa trwa, a w podrzeszowskiej Boguchwale w bloku przy ul. Żytkiewicza w środę (1 kwietna) rozpoczęły się prace związane z remontem balkonów i to nie na żarty, o czym poinformował nas Wojciech, Czytelnik Rzeszów News.

„Spółdzielnia mieszkaniowa „Energetyk” zabiera ludziom jedyne miejsce, gdzie można spokojnie i bezpiecznie zaczerpnąć świeżego powietrza, czyli balkony. Teraz osoby starsze i dzieci będą już jak w więzieniu” – alarmuje Wojciech.

Katarzyna Marszałek, prezes spółdzielni „Energetyk”, potwierdza, że w środę, zgodnie z planem, miał się rozpocząć remont balkonów w bloku nr 20 przy ul. Żytkiewicza. Umowę podpisano jeszcze w ub. r. W 2019 roku wyremontowano balkony bloku nr 18, w tym roku zaś przez cały kwiecień miały być odnawiane balkony w budynku nr 20. 

– Gdy tylko na miejsce przyjechała ekipa budowlana, aby rozłożyć rusztowanie postanowiłam zawiesić prace do momentu, aż ustalimy, co dalej robić w związku z zaistniałą sytuacją – mówi nam Katarzyna Marszałek. – Jesteśmy po to, by mieszkańcy czuli się bezpieczni i zadowoleni. Chcę wypracować dogodne dla nich rozwiązanie – zapewnia. 

Dlatego kierownictwo „Energetyka” zaproponowało firmie, która wzięła się za remont balkonów, trzy propozycje rozwiązania tej patowej sytuacji. Dwie dotyczą zawieszenia prac  – albo do świąt wielkanocnych albo do końca kwietnia. Trzecia to rozwiązanie umowy.

– Stan prawny jest taki, że firmy budowlane mogą w dalszym ciągu prowadzić swoją działalność. Zagrożenia epidemiologicznego teoretycznie nie ma, bo prace prowadzone są na zewnątrz budynku, a mieszkańcy są zamknięci w swoich mieszkaniach – mówi Katarzyna Marszałek. 

A co z zachowaniem bezpiecznych odległości wśród pracowników? – Za to odpowiada firma, która ich zatrudnia – odpowiada prezes spółdzielni „Energetyk”. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama