Zdjęcie: Materiały prasowe. The Kooks

Popularne „koło” będzie jeździło w godzinach wieczornych w piątek (23 czerwca) co 10 minut. Zostanie też uruchomiona specjalna linia „E”. Wieczorem w Rzeszowie Koncert Główny ESK 2017.

Zmiany mają ułatwić dostanie się mieszkańcom Rzeszowa w rejon Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej, gdzie odbędzie się Koncert Główny Europejskiego Stadionu Kultury 2017.

W piątek zostaną uruchomione dodatkowe kursy autobusy MPK linii 0A i 0B w godzinach 18:30-20:20 i 22:30-24:00. Będą kursować co 10 minut.

W tym dniu ruszy również specjalna linia „E”. Kursy tej linii zostały zaplanowane w godzinach 19:00-20:45 co 15 minut na trasie Plac Kilińskiego – Plac Wolności – ul. Targowa – ul. Szopena – ul. Hetmańska (Stadion Miejski).

W kierunku przeciwnym kursy odbywać się będą w godz. 22:30-1:00 również co 15 minut.

W tym roku specjalnie na Koncert Główny ESK zostało przygotowane intro, które napisał duet Bisz i Radex. Premierowy utwór duetu będzie mówił o muzyce, o tym jak ważna jest w życiu i o jej wyjątkowej mocy łączenia ludzi ponad podziałami.

Koncert na potężnej scenie rozpocznie się o 20:00. Otworzy go Bovska, zdecydowanie jedno z największych muzycznych objawień 2016 roku. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty „Kaktus” wyprzedał się w dwa dni. Koncert polskiej wokalistki ma trwać godzinę. 

W drugiej części koncertu unikalne muzyczne kolektywy stworzą: Bednarek i DrymbaDaDzyga (Ukraina); LemON i Rustavi Ensemble (Gruzja); Enej i Dzambo Agusevi Orchestra (Macedonia); BRODKA i UNKLE (Wielka Brytania). Koncert kolektywów rozpocznie się o 21:00 i będzie trwał 1,5 godziny. 

Zwieńczeniem koncertu będzie występ brytyjskiego zespołu indie rockowego – The Kooks. Brytyjczycy na scenę mają wyjść o 23:00. Ich koncert ma trwać godzinę. 

Koncert poprowadzą młodzi, lubiani aktorzy: Katarzyna Kołeczek i Grzegorz Daukszewicz.

Na zakończenie muzyczna niespodzianka – wspólne wykonanie utworu z filmu „La la land”. Na scenie pojawią się artyści, którzy zatańczą i zaśpiewają wraz z prowadzącymi, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej „The Engineers Band”. 

Europejski Stadion Kultury 2017 rozpoczął się w najbliższy czwartek (22 czerwca) i potrwa do niedzieli (25 czerwca). Szczegółowy program możecie sprawdzić TUTAJ

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama