Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Na Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie przyjedzie Orkiestra na Dużym Rowerze, a w Przystani na Lato przy Wisłoku będzie taneczna Bitwa o Wschód.

Estrada Rzeszowska odkrywa pierwsze karty 12. edycji ESK, który odbędzie się w dniach 24-26 czerwca. Koncert Główny, czyli najważniejsze wydarzenie festiwalu, zaplanowano w pierwszy dzień w Parku Sybiraków. Artystów poznamy pod koniec maja. 

Ale ESK 2022 to nie tylko Koncert Główny z udziałem polsko-zagranicznych kolektywów. To 25 innych atrakcji, które będą w 11 różnych punktach Rzeszowa. Estrada Rzeszowska przygotowała je wspólnie z Narodowym Centrum Kultury. 

Pierwszego dnia ESK na Rynku i ul. 3 Maja, od 17:00 do 18:00, będzie można podziwiać Orkiestrę na Rowerze. To 6-osobowy zespół muzyków, który potrafi zagrać koncert jadąc na jednośladzie. Ich niecodzienny performance daje odbiorcom niezapomnianą dawkę emocji.

Bitwa o Wschód powraca
Zdjęcie: materiały prasowe

26 czerwca (niedziela) z kolei ucieszą się miłośnicy tańca nowoczesnego. Na ESK wraca Bitwa o Wschód, która odbyła się na festiwalu dwa lata temu i cieszyła ogromnym zainteresowaniem uczestników i widzów.

Tegoroczna Bitwa będzie przy Wisłoku – na terenie Przystani na Lato, od 12:00 do 21:00. Na zawody street dance przyjadą tancerze z całej Polski i sąsiadujących krajów wschodnich. Będą zmagać się w trzech kategoriach: Hip hop 1vs1, Popping 1vs1 oraz Breaking 1vs1.

Kategorie Hip hop oraz Popping są otwarte wiekowo, natomiast Breaking będzie podzielony odpowiednio: do 12 lat oraz 12-16 lat. – Nie zabraknie dobrej muzyki, graffiti, dużej dawki tańca na wysokim poziomie i dobrej tanecznej zabawy – zapowiada Estrada Rzeszowska. 

Łąka kwietna na ESK
Zdjęcie: materiały prasowe

Część wydarzeń ESK 2022 dotknie tematów dotyczących natury, ekologii i ekologii w sztuce. Jednym z nich będzie projekt związany z wysianą już przez botanika Łukasza Łuczaja na rzeszowskich bulwarach (obok Mariny) łąką kwietną.

Wielobarwne kwiaty pojawią się w czerwcu, w obrębie łąki staną rzeźby przedstawiające kwiaty zaprojektowane przez absolwentki ASP – Weronikę Krupę i Annę Sudoł. Rzeźby zwrócą uwagę na problem zanikania dzikiej roślinności na terenie miast.

Podczas festiwalu, 25 czerwca, w godzinach 10:00-12.30, odbędzie się też spacer z Łukaszem Łuczajem. Jego trasa rozpocznie się w Klubie Festiwalowym (w tym roku przeniesionym z bulwarów do fosy Zamku Lubomirskich) i zakończy na terenie łąki.

Podczas ESK 2022 odbędą się też m.in. koncerty w Klubie Festiwalowym, szereg atrakcji dla najmłodszych, spektakl teatralny, performance na linach i wiele więcej. Szczegóły mają być znane już niedługo. Festiwalowi patronuje Rzeszów News.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama