ESK 2023. Artyści dla wolności i Zbigniewa Jakubka podczas 11. Art Celebration [FOTO]

Ponad trzy godziny trwał niedzielny koncert jedenastej edycji 11. Art Celebration podczas Europejskiego Stadionu Kultury 2023 w Rzeszowie. 

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Koncert pod hasłem „Art from freedom” odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Na scenie wystąpiło 25 polskich i ukraińskich artystów. Przed publicznością wystąpił ukraiński zespół KINVA z gościnnym występem tancerki Magdaleny Widłak.

Na Art Celebration zagrał również Ziółek Quartet, zespół pianisty i kompozytora Grzegorza Ziółka. Jazzem czarował także legendarny zespół jazzowo-rockowy Young Power – Freedom, tworzony m.in. przez czołowego polskiego flecistę Krzysztofa Popka.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

11. Art Celebration dedykowany był walczącej o wolność Ukrainie oraz zmarłemu 1 maja br. Zbigniewowi Jakubkowi, wybitnemu kompozytorowi i pianiście, który był współtwórcą Art Celebratrion i autorem większości koncepcji tegorocznego koncertu. 

Jak zapowiedział Bartłomiej Skubisz, który z Jakubkiem stworzył Art Celebration, kolejna edycja koncertu będzie w całości poświęcona twórczości nieżyjącemu artyście. – Jesteśmy „dziećmi” Zbyszka. Jest na bardzo dużo – mówił w niedzielny wieczór Skubisz. 

Dopełnieniem niedzielnego koncertu była wystawa zdjęć w Galerii WDK, poświęcona Zbigniewowi Jakubkowi. 

 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama