Fot. Materiały zespołu. Na zdjęciu grupa Kinva

„Art for freedom” – pod takim hasłem odbędzie się 11. edycja koncertu Art Celebration w trakcie Europejskiego Stadionu Kultury 2023 w Rzeszowie. 

Art Celebration na stałe wpisał się już w program ESK. Trzynasta edycja festiwalu, najważniejszego wydarzenia kulturalnego Rzeszowa, odbędzie się w dniach 23-25 czerwca. Koncert Główny zaplanowano na 23 czerwca w Parku Sybiraków.  

W trakcie ESK 2023 odbędzie się około 20 wydarzeń. Jednych z nich jest właśnie koncert Art Celebration w ostatni dzień festiwalu – 25 czerwca w Wojewódzkim Domu Kultury przy ulicy Okrzei 7, o godz. 18:00. To będzie jedenasta edycja koncertu. 

Estrada Rzeszowska, współorganizator ESK 2023, zapowiada Art Celebration jako spektakularne wydarzenie, bo w koncercie weźmie udział 25 artystów z Polski i Ukrainy, a jego motywem przewodnim będzie wolność.

Muzycy występujący na scenie skupią się na prezentacji szerokich aspektów wolności w muzyce, a symbolicznym wsparciem dla Ukrainy w zmaganiach z rosyjskim agresorem będzie występ zespołu KINVA z gościnnym występem tancerki Magdaleny Widłak.

Na Art Celebration wystąpi Ziółek Quartet. Zespół ma za sobą zwycięstwa we wszystkich najważniejszych konkursach jazzowych w Polsce. W 2020 r. wygrał Jazz Juniors i Blue Note Poznań Competition, a w 2021 konkurs na Indywidualność Jazzową Jazzu nad Odrą.

Podczas koncertu zagra także legendarny zespół jazzowo-rockowy Young Power – Freedom, który tworzy m.in. czołowy polski flecista Krzysztof Popek. 

Podczas finalnych przygotowań do Art Celebration, po walce z ciężką chorobą 1 maja br. w wieku 61 lat zmarł Zbigniew Jakubek, wybitny pianista, kompozytor, pedagog, współtwórca Art Celebration, w tym tegorocznego programu koncertu.

– W symboliczny sposób uczcimy pamięć naszego przyjaciela wystawą fotografii w Galerii WDK. Cały koncert będzie zadedykowany pamięci Zbigniewa Jakubka, a przyszłoroczna edycja będzie w całości poświęcona jego twórczości – zapowiada Estrada Rzeszowska. 

Wstęp na Art Celebration 2023 jest bezpłatny. Wejściówki wkrótce będą dostępne na stronie estrada.rzeszow.pl.

Zdjęcie: materiały organizatorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama