Zdjęcie: materiały organizatorów
Reklama

Europejski Stadion Kultury to nie tylko koncerty, ale też sztuka wizualna. Jadwiga Sawicka i Liliana Kalinowska zabiorą was na wystawę „Jesteś zadaniem do odrobienia”. Można też wziąć udział w warsztatach „Jak patrzeć na miasto?”. 

Wystawa „Jesteś zadaniem do odrobienia” jest jednym z ponad 40 wydarzeń rozpoczynającego się w piątek ESK 2024 (21-23 czerwca). Twórczyniami wystawy „Jesteś zadaniem do odrobienia” są współczesne artystki: Jadwiga Sawicka i Liliana Kalinowska. Wystawa jest interaktywna, jej kształt może się zmienić w czasie trwania wystawy. 

Wystawa ma zachęcać odwiedzających do wysiłku fizycznego i intelektualnego. –  Wykorzystany fragment aforyzmu Kafki „Jesteś zadaniem do odrobienia” będzie stymulował do refleksji nad codziennymi obowiązkami i ich znaczeniem w życiu jednostki – zapowiadają autorki wystawy, którą będzie można podziwiać w Galerii R_Z (ul. 3 maja 16).

Jadwiga Sawicka i Liliana Kalinowska zaprosiły do współpracy przy projekcie trzy artystki z Ukrainy: Terezę Barabasz, Marinę Papirnę i Margor Rieznik. Wystawa wzbogacona zostanie o elementy interaktywne, np. grę losową, której przejście pozwoli graczowi dowiedzieć się, czy trafi do nieba, czy do piekła. 

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek (21 czerwca), o godz. 17:00. Będą mu towarzyszyć działania poetyckie i performatywne. Wystawę będzie można oglądać przez kolejne dwa dni ESK – w sobotę i niedzielę (22-23 czerwca), w godz. 10:00-18:00. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Częścią projektu są także warsztaty performatywne prowadzone przez artystę wizualnego, performera, twórcę wideo i instalacji – Pawła Korbusa, „Jak patrzeć na miasto?”. Każda osoba będzie miała szansę stworzyć własne indywidualne działanie w przestrzeni publicznej, a rezultaty tych warsztatów zostaną zaprezentowane podczas spaceru.

W warsztatach może wziąć udział 10-15 osób. W piątek i sobotę potrwają od 16:00 do 20:00, w niedzielę od 12:00 do 16:00. Prezentacja o 17:00. – Nie wymagamy doświadczenia performerskiego za to niezbędna jest „otwarta głowa”, brak uprzedzeń, zaangażowanie i chęć podejmowania wyzwań i działania – zachęcają organizatorzy.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy pobrać bezpłatną wejściówkę. Link do rejestracji znajdziecie też na stronie: stadionkultury.pl/bilety.

(RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama