Zdjęcie: materiały Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego

Od najbliższego poniedziałku (19 lipca) w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury będzie można oglądać wystawę zdjęć „ESK na starych fotografiach”. 

Tego samego dnia w RIK-u przy ulicy Jagiellońskiej 24 o godz. 18:00 odbędzie się wernisaż. Zobaczycie zdjęcia, które powstały podczas niedawnego Europejskiego Stadionu Kultury 2021. Autorzy wzięli udział w warsztatach „ESK na starych fotografiach”.

Uczestnicy przeszli szkolenie z obsługi aparatu wielkoformatowego (załadunek materiału światłoczułego, ustawianie ostrości, dobieranie parametrów naświetlania, wykonanie zdjęć, wywołanie klisz, wykonanie odbitek na papierze światłoczułym), a następnie w studiu wykonali portrety.

Efekty tych prac będzie można zobaczyć na wystawie w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury.

– Taki zbiór fotografii będzie bardzo cenny w dłuższej perspektywie. Po kilkunastu, kilkudziesięciu latach stanie się ciekawym źródłem informacji o szczególnym wydarzeniu jakim jest ESK, fotograficznym zapisem życia społeczności Rzeszowa, źródłem wspomnień – uważa Katarzyna Warańska z Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego. 

Wystawa „ESK na starych fotografiach” będzie czynna do 30 lipca. Jest ona jednym z punktów „Atrakcji na wakacje”. Przez całe lato w Rzeszowie odbywają się koncerty, wystawy, spektakle, warsztaty, turnieje sportowe – łącznie ponad 250 wydarzeń

Zdjęcie: materiały Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego

(pl)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama