Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Akademia Wolontariatu to propozycja dla ludzi kultury. Tych, którzy chcą uczestniczyć w organizacji festiwali, wejść za kulisy największych koncertów, i poznać muzyczne gwiazdy.

Akademii Wolontariatu to projekt działającego w Estradzie Rzeszowskiej Rzeszowskiego Inkubatora Kultury. Skierowany jest do młodych i kreatywnych ludzi, którzy chcą poznać od podszewki zasady działania instytucji kultury.

 – Jego uczestnicy współtworzą największe wydarzenia kulturalne w mieście – twierdzi  Estrada Rzeszowska. To są m.in festiwale, czyli Europejski Stadion Kultury, Rzeszów Breakout Days, Rockowa Noc, Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko, i będzie nowy – festiwal kulinarny – Karpaty na Widelcu z udziałem Roberta Makłowicza. 

Członkostwo w Akademii Wolontariatu daje więc możliwości wejścia za kulisy wydarzeń i bliskiego kontaktu z artystami. RIK przygotował też dla swoich wolontariuszy szkolenia z wystąpień publicznych i autoprezentacji, prowadzenia social mediów lub pisania wniosków projektowych. 

Historie absolwentów Akademii Wolontariatu pokazują, że udział w tym projekcie po prostu się opłaci. – Znaleźli zatrudnienie nie tylko w instytucjach kultury na terenie Podkarpacia – podkreśla Estrada Rzeszowska. Zresztą wszyscy obecni pracownicy Rzeszowskiego Inkubatoru Kultury byli w przeszłości jego wolontariuszami.

Akademia Wolontariatu to propozycja dla osób, które ukończyły 16. rok życia. Rekrutacja trwa do 18 lutego. Formularz jest na stronie RIK i TUTAJ.

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama