Zdjęcie: Teatr Maska
Reklama
Miała być „Maskarada” a wraz z nią premiera spektaklu „Kajtuś czarodziej”, wyszły „Etiudy o miłości”, które premierowo zobaczymy w grudniu. Niestety lub stety – online.

 
Rzeszowski Teatr Maska zdobył 70 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na przygotowanie tegorocznej edycji Festiwalu Ożywionej Formy „Maskarada” oraz zaplanowaną na ten czas premierę „Kajtusia czarodzieja”. Jak wiadomo, ani festiwal, ani premiera nie odbyły się ze względu na epidemię koronawirusa.
 
Dlatego zdobyte pieniądze „Maska” postanowiła wykorzystać inaczej. – Zaproponowaliśmy ministerstwu „plan B”, który można było przenieść do internetu. Resort kultury zgodził się i tak powstały „Etiudy o miłości” – wyjaśnia Przemysław Jaszczak, dyrektor ds. artystycznych w „Masce”. 
 
Projekt zakłada stworzenie siedmiu etiud, z czego pięć jest wymyślonych przez aktorów, którzy biorą udział w projekcie, a dwie przez reżyserkę Roksanę Miner. Aktorzy, którzy zagrają w etiudach, to: Tomasz Kuliberda, Maciej Owczarek, Anna Złomańczuk, Kamil Dobrowolski, Jadwiga Domka. 
 
Zdjęcie: Teatr Maska
 
Ponadto, Marta Ożóg, która w „Masce” odpowiada za tworzenie scenografii głównie według czyjegoś pomysłu, w tym projekcie musiała zaprojektować ją sama. Pomógł jej Piotr Karp. – Można powiedzieć, że pracownicy teatru w tym projekcie zmierzyli się z nowymi zadaniami – mówi Przemysław Jaszczak.
 
Zdjęcia do około 7-minutowych etiud rozpoczęły się w miniony piątek i trwały kilka dni. Obecnie zebrany materiał jest w „obróbce” i montażu. Premierę online na stronie Teatru Maska zaplanowano w połowie grudnia. 
 
– „Etiudy o miłości” będą pozytywne. Uznaliśmy, że w tych trudnych czasach warto pokazać coś miłego – wyjaśnia dyrektor artystyczny „Maski”. 
 
Dlatego aktorzy w etiudach zaprezentują m.in. miłość ojca do dziecka, miłość do siebie samego, do drugiej osoby, do pasji, a także miłość międzyludzką. Poza etiudami zobaczymy także trzy wywiady z aktorami na temat miłości. 
 

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Zdjęcie: Teatr Maska
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: