Reklama

Rozwiązywanie zagadek, pokonywanie wyznaczonej trasy, rywalizacja, atrakcyjne nagrody i obiekty współfinansowane z funduszy europejskich w tle – oto, co czeka uczestników Europejskiej Gry Miejskiej, która odbędzie się 1 maja w Rzeszowie.

Zabawa rozgrywać się będzie na Rynku i w jego okolicach, w miejscach, które zmieniły się dzięki funduszom unijnym. Od punktu startowego do mety na uczestników gry czeka 10 punktów kontrolnych. Przy każdym z nich będą mieli oni do rozwiązania zadania sprawdzające ich wiedzę o UE i dotacjach europejskich. Uczestnicy Gry mogą korzystać ze wszystkich dostępnych źródeł wiedzy.

Europejska Gra Miejska ma na celu zaktywizowanie i zachęcenie mieszkańców województwa podkarpackiego do pogłębiana poprzez zabawę wiedzy o UE, a także o funduszach europejskich.

Jak wziąć udział w Grze?

Zbierz zespół liczący od 3 do 5 osób i zarejestruj go wypełniając formularz zgłoszenia. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ważne jest, aby co najmniej jedna z osób w zespole była pełnoletnia. Gra rozpocznie się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Każdy zespół przed rozpoczęciem Gry otrzyma pakiet startowy wraz z potrzebnymi do Gry materiałami.

Dla trzech pierwszych zespołów, które najszybciej pokonają trasę czekają nagrody, bony o wartości od 100 do 200 zł dla każdego członka zespołu. Organizatorzy przewidują również upominki dla wszystkich uczestników zabawy. Szczegóły zabawy zostaną przed jej rozpoczęciem przesłane zarejestrowanym zespołom.

Swoje zgłoszenia przesyłajcie e-mailem na rodm@wsiz.rzeszow.pl, pocztą na adres Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie, ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów lub faxem na numer 17 866-11-83. Zespoły mogą się zgłaszać do 27 kwietnia.

Europejska Gra Miejska jest jednym z wydarzeń, jakie odbędą się w tym dniu na Rynku w Rzeszowie w ramach Regionalnych Obchodów X rocznicy członkostwa Polski w UE. Organizatorami są Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz miasto Rzeszów.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: