Zdjęcie: materiały M2 Film
Reklama

Rzeszowska Zorza dołączyła do 70 kin, uczestniczących w Europejskim Dniu Kina Artystycznego. Będzie przedpremierowy pokaz dokumentu „Truflarze”, który oczarował widzów i krytyków na całym świecie. I tańsze bilety na wszystkie niedzielne seanse.

Europejski Dzień Kina Artystycznego ma udowodnić, że kina są miejscami spotkań kulturowych i pełnią ważną funkcję społeczną. Gromadzą ludzi i dają im poczucie wspólnoty, niezależnie od wieku, pochodzenia, wykształcenia czy dochodu.

Co roku ponad 100 milionów osób odwiedza kina arthousowe. Odgrywają one kluczową rolę w promowaniu różnorodności kulturowej i prezentowaniu młodych talentów. Udział w niedzielnym (14 listopada), 6. EDKA zadeklarowało ponad 400 kin z całej Europy. Z tej okazji każde kino przygotowuje swój program.

Rzeszowska Zorza proponuje pełen ciepła i humoru dokument o ludziach, którzy znaleźli swój przepis na szczęście – „Truflarze”. Carlo, Enrico, Piero i Sergio mieszkają nieopodal Mediolanu, gdzie od lat razem ze swoimi psami szukają rzadkich i drogich trufli Alba.

Ten niezwykły rarytas jest przedmiotem pożądania ludzi na całym świecie, którzy gotowi są zapłacić za niego niemal każdą cenę. Okazuje się jednak, że w niektórych miejscach nie wszystko jest na sprzedaż. Dla grupy uroczych włoskich staruszków trufle to nie żyła złota, a przepis na szczęście, które każdego dnia odnajdują na nowo na szlakach piemonckich lasów.

To będzie specjalny pokaz, ponieważ polska premiera tego dokumentu ma się odbyć 24 grudnia. Film trwa 84 minuty. Początek seansu o 17:20.

Z okazji Europejskiego Dnia Kina Artystycznego, bilety na wszystkie niedzielne seanse będą w cenie 13 zł i 15 zł. W repertuarze jest 9 filmów: „Nędzarz i madame”, „Pszczółka Maja: mały wielki skarb”, „Śmierć Zygielbojma”, „Spencer”, „Aline. Głos Miłości”, „To musi być miłość”, „Wszystkie nasze strachy”, „Truflarze” oraz „Pitbull”.  

EDKA to inicjatywa CICAE, czyli Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Art-House’owych, przy wsparciu Europa Cinemas. W Polsce do filmowej akcji włączają się Stowarzyszenie Kin Studyjnych, Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama