Zdjęcie: Zija & Pióro / materiały artystów

Znamy drugą gwiazdę muzyczną projektu Electro East na Europejskim Stadionie Kultury 2022 w Rzeszowie. W fosie zamku Lubomirskich wystąpi ATLVNTA.

W sobotę informowaliśmy, że na Electro East wystąpi LUNA. W poniedziałek (30 maja) poznaliśmy kolejnych artystów, którzy wystąpią drugiego dnia ESK 2022 (sobota, 25 czerwca). To ATLVNTA, najnowsze muzyczne wcielenie Kasi Golomskiej i Kamila Durskiego znanych wcześniej jako Lilly Hates Roses.

Jako LHR dali się poznać fanom alternatywy, pojawiając się na najważniejszych polskich festiwalach oraz goszcząc na najpopularniejszych playlistach w cyfrze. Bardzo szybko zaskarbili sobie też sympatię kluczowych dziennikarzy oraz uznanie wśród ludzi z branży. Wystąpili za zagranicą, m.in. na słynnym festiwalu SXSW w Austin w Teksasie.

Bazujące na elektronicznych beatach oraz soulowej energii nowe brzmienie ATLVNTY można określić mianem alternatywnego rapu i nowofalowego popu. Debiutancki album duetu  zdobył uznanie krytyków i branży, zajął 3. miejsce w rankingu albumów pop Rytmy.pl. „Umrzesz tak jak ja” stał się najchętniej słuchanym utworem popularnego „Aszdziennika”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W tekstach ATLVNTY nie ma tematów tabu. Są zbiorem luźnych obserwacji codziennego życia, jego jasnych i mrocznych stron. Taka jest też oprawa wizualna, nawiązująca do wczesnych lat zerowych. – Stawiamy ten czas i styl w nowym świetle, aktualnym pod względem produkcji oraz środków wyrazu, filtrujemy go przez nas samych – mówią artyści.

Koncert ATLVNTY podczas ESK 2022 odbędzie się 25 czerwca w fosie zamku Lubomirskich. Początek o godz. 19:30. Wstęp, jak na wszystkie 50 wydarzeń trzydniowego festiwalu (24-26 czerwca), bezpłatny. Organizatorem ESK są Estrada Rzeszowska, miasto Rzeszów i Narodowe Centrum Kultury. Rzeszów News jest patronem festiwalu. 

Zdjęcie: materiały organizatorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama