Na zdjęciu LUNA. Fot. Materiały artystki
Reklama

Była pierwszą Polką zaproszoną do akcji na rzecz kobiet Spotify Equal, a jej wizerunek prezentowano na słynnym nowojorskim Time Square. 25 czerwca zaśpiewa na Europejskim Stadionie Kultury 2022 w Rzeszowie. Kto? LUNA. 

LUNA jest pierwszą gwiazdą muzyczną projektu Electro East, który jest jednym z wydarzeń tegorocznego ESK Wschodu Kultury (24-26 czerwca). Koncerty artystów sceny alternatywnej będą się odbywać w klubie festiwalowym w fosie Zamku Lubomirskich.

Estrada Rzeszowska, współorganizator ESK, zdradziła, że LUNA (właśc. Aleksandra Katarzyna Wielgomas) wystąpi podczas drugiego dnia festiwalu (25 czerwca). Koncert rozpocznie się o godz. 20:30. Wstęp bezpłatny. 

– Nie mogę się doczekać! – napisała w mediach społecznościowych artystka. 

Fenomen polskiej sceny alternatywnej

LUNA jest artystką sceny alternatywnej. Jako pierwsza Polka i jedna z 35 młodych, obiecujących wokalistek na świecie została zaproszona do akcji na rzecz kobiet Spotify Equal, a jej wizerunek prezentowany był na słynnym nowojorskim Time Square.

Od lat związana ze sceną, występowała na deskach warszawskich teatrów muzycznych i opery. Doskonale czuje się na dużych scenach (Pol’n’Rock czy Naturalnie Mazury), jak i tych kameralnych – wystąpiła w pracowni Jagi Hupało na Nocy Muzeów w Warszawie (2019).

W ostatnim czasie LUNA zaśpiewała na scenie alternatywnej Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu czy podczas gali Tik Tok Rising Star. Jesienią 2021 r. supportowała występy Eivør w Polsce, a na początku 2022 roku pojechała w klubową trasę koncertową.

Z dojrzałą wizją siebie zadebiutowała piosenką i teledyskiem „Luna”. Słuchacze docenili także jej charakterystyczną barwę głosu w połączeniu z hipnotycznym elektronicznym brzmieniem w singlach „Zgaś”, „Mniej”, „Wirtualne Przedmieście” czy „Zabierz mnie”.

26 listopada 2021 r. LUNA wydała minialbum „Caught in the night”, a promujący go utwór „Fade” znalazł się na 14 playlistach „New Music Friday” poza Polską. Jej debiutancki album „Nocne zmory” ukazał się 22 kwietnia br.

LUNA ma 22 lata i studiuje Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim. Gra na skrzypcach i fortepianie. Pisze i komponuje. Sztuka, filozofia i ciuchy to jej plac zabaw, ale najbardziej bawi ją astrologia.

„Żyje po swojemu, dba o matkę Ziemię i czerpie z dobrotliwego Księżyca tle dobrej energii, ile zdoła. Kocha książki, Nicka Cava i Bjork. Emanuje jasnym światłem, pozytywną energią i tajemniczym wdziękiem troszkę jakby nie z tego świata” – tak opisywana jest LUNA.

ESK 2022 to 50 bezpłatnych wydarzeń w 16 miejscach Rzeszowa. O innych atrakcjach festiwalu pisaliśmy TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ. Organizatorem największej imprezy kulturalnej na Podkarpaciu są Estrada Rzeszowska, miasto Rzeszów i Narodowe Centrum Kultury.

Rzeszów News jest patronem ESK. Festiwal odbędzie się po raz dwunasty.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama