Zdjęcie: materiały organizatorów

Warsztaty kreatywne dla dzieci, joga, gry i zabawy. ESK to nie tylko koncerty i muzyka.

Europejski Stadion Kultury 2022 w Rzeszowie to w tym roku 50 wydarzeń w 16 punktach miasta. Koncerty przyciągają największe tłumy, ale w programie są także inne ciekawe propozycje, które mogą zainteresować dzieci i ich rodziców. 

W klubie festiwalowym, który zostanie zorganizowany w fosie zamku Lubomirskich, powstanie Wioska Rodzinna Stonoga Joga. Będą więc lekcje jogi na trawie, w zajęciach  mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Z kolei w Biurze Wystaw Artystycznych odbędą się warsztaty rysowanie mandali przy muzyce tworzonej przez uczestników oraz koncerty mis i gongów. To wszystko w piątek, sobotę i niedzielę. 

Gry i zabawy przygotował również Rzeszowski Dom Kultury. Będzie gigantyczna planszówka, klocki XXL, warsztaty techniczne, czyli tworzenie zabawek z patyków i innych wydawałoby się niepotrzebnych rzeczy, warsztaty projektowania koszulek czy zajęcia dla małych grafficiarzy. To wszystko w sobotę i niedzielę, namiot z logo RDK zostanie rozstawiony w fosie Zamku Lubomirskich.  

Kreatywne warsztaty dla dzieci przygotowali także aktorzy Teatru Maska. W sobotę, w klubie festiwalowym pokażą uczestnikom warsztatów różne techniki oraz formy lalkowe. Animatorzy ożywią lalki opowiadając dzieciom o tajnikach swojej pracy, a następnie odegrają improwizowane scenki na dowolnie zadany temat.

Dla chętnych dzieci przewidziana jest również możliwość samodzielnego operowania wybraną lalką teatralną. Dodatkowo, teatralni plastycy wraz z dziećmi zaprojektują oraz wykonają niepowtarzalne zwierzęce lalki.

Na jogę i warsztaty z Teatrem Maska obowiązuje rezerwacja miejsc. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, a TUTAJ jest link do rejestracji. 

ESK rozpoczyna się w piątek, 24 czerwca, potrwa do niedzieli.

(la)

Zdjęcie: materiały organizatorów

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama