Zdjęcie: Google Maps

Jeżeli nie będzie odwołań, w połowie lipca miasto Rzeszów podpisze umowę z Eurovia Polska na przebudowę układu drogowego w centrum Rzeszowa. 

Z 7 ofert, jakie złożono do przetargu, Eurovia Polska złożyła najtańszą – 45,8 mln zł. Miasto na przebudowę układu drogowego zaplanowało 49 mln zł. Teraz ratusz czeka 10 dni na ewentualne odwołania pozostałych uczestników przetargu.

– Jeżeli nie będzie odwołań, potem musimy jeszcze poczekać na wyniki tzw. kontroli uprzedniej. Po zakończeniu tych procedur, planujemy w połowie lipca podpisać umowę z wykonawcą. Roboty zaczęłyby się pod koniec lipca lub na początku sierpnia – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Inwestycja zakłada m.in. budowę ronda na skrzyżowaniu ulic: Głowackiego, Fredry, Siemiradzkiego, Śniadeckich (okolice ZUS-u), poszerzenie ul. Batorego pod wiaduktem kolejowym, rozbudowę Fredry, przebudowę skrzyżowania z Siemiradzkiego, przedłużenie ul. Żółkiewskiego wraz z przebudową skrzyżowań z ul. Śniadeckich i Orzeszkowej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W planach jest również rozbudowa ulicy Śniadeckich, poszerzenie ul. Orzeszkowej. Ponadto, zostanie zamknięta ul. Żółkiewskiego. Na końcu tej drogi powstanie plac do zawracania. W planach jest też rozbudowa ul. Siemieńskiego – od ul. Kochanowskiego do skrzyżowania z ulicą Maczka. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ. 

Przebudowa dróg ma potrwać do 2022 r. Inwestycja w 85 procentach będzie finansowana z unijnych funduszy. – Jest ona m.in. ściśle powiązana z planem budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, a także z lepszym docelowo połączeniem alei Rejtana z ulicami Warszawską i Krakowską, tworząc małą obwodnicę Rzeszowa – dodaje Maciej Chłodnicki. 

(ram, jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama