Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Ósme miejsce zajęła 14-letnia Alicja Rega, uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, podczas Finału Eurowizji Junior 2017. Konkurs wygrała Polina Bogusevich z Rosji.

Podczas niedzielnego finału młodzieżowej Eurowizji, który odbył się się w Tbilisi w Gruzji, Alicja Rega zaśpiewała piosenkę „Mój dom” z muzyką i tekstem Marka Kościkiewicza. Alicja wystąpiła z numerem dwa. 

Tym razem o zwycięstwie zdecydowało o tym nie tylko profesjonalne jury, ale także widzowie i internauci, którzy po raz pierwszy w historii dziecięcej Eurowizji mogli głosować na piosenkę z własnego kraju. Głosowanie internetowe wystartowało już przed finałem, który rozpoczął się o godz. 16:00 polskiego czasu.

Następnie swoje głosy przyznali jurorzy i widzowie oraz internauci w drugiej turze głosowania. Po przedstawieniu wyników przez narodowe jury z każdego kraju na prowadzeniu były: Gruzja, Rosja i Australia.

Po dodaniu wszystkich punktów okazało się, że zwycięzcą Eurowizji Junior 2017 została Rosja, którą reprezentowała 14-letnia Polina Bogusevich z piosenką „Wings”. Łącznie otrzymała 188 punktów. Najwięcej punktów od widzów dostał boysband z Holandii, ale po zsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że wygrała Polina Bogusevich.

Drugie miejsce zajął Grigol Kipszidze (Gruzja) z piosenką „Voice of the Heart” (185 pkt.), a na trzecim miejscu uplasowała się Isabella Clarke z Australii (172 punkty za utwór „Speak Up!”).

Alicja Rega, która reprezentowała Polskę, wystąpiła w finale jako druga i z wynikiem 138 punktów ostatecznie zajęła 8. miejsce na 16 krajów. Alicja zajęła 7. miejsce w głosowaniu jury, którzy przyznali jej w sumie 77 punktów (12 pkt. od Irlandii, 10 pkt. od Holandii, 8 pkt. z Albanii, 7 pkt. od Macedonii, 6 pkt. od Armenii, Malty i Australii, 5 pkt. od Portugalii i Rosji, 4 pkt. od Białorusi, 3 pkt. od Ukrainy, 2 pkt. od Gruzji i 1 punkt od Cypru, Serbii i Włoch), oraz 61 punktów od internautów.

Alicja zajęła 7. miejsce w głosowaniu publiczności. To najlepszy wynik Polski w historii startów na Eurowizji Junior. Alicja może się też pochwalić najwyższą notą, czyli 12 punktami, które otrzymała od jury z Irlandii.

„Czuję się bardzo dobrze. Nie robiłam żadnych założeń przed występem, nie spodziewałam się niczego, bo nie chciałam się zawieść, ale jestem zadowolona z tego 8. miejsca” – powiedziała po występie Alicja. 

Alicja Rega pochodzi z miejscowości Łysa Góra w okolicach Tarnowa. Od 2010 roku uczy się śpiewu i zdobywa sceniczne umiejętności w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Pracuje pod kierunkiem Anny Czenczek – dyrektor tej szkoły, która jest także pomysłodawczynią i dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama