Zdjęcie: Materiały Komitetu Wyborczego Ewy Leniart

Ewa Leniart jest pierwszym kandydatem w przyspieszonych wyborach na prezydenta Rzeszowa, który zarejestrował swój komitet wyborczy. Jego nazwa to Wspólny Dom Rzeszów. 

Komitet Ewy Leniart został zarejestrowany we wtorek u komisarza wyborczego w Rzeszowie. Leniart start w wyborach na prezydenta miasta ogłosiła 10 marca. Nie startuje pod szyldem PiS, dostała natomiast poparcie partii.

Zaprasza do „wspólnego domu”

We wtorek wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zaprezentowała dokument potwierdzający rejestrację swojego komitetu. Jego pełna nazwa to Komitet Wyborczy Ewy Leniart – Wspólny Dom Rzeszów.  

– Rzeszów wspólnym miejscem, w którym żyjemy, pracujemy, gdzie rodzą się nasze dzieci, gdzie się odpoczywa, ale także gdzie możemy poznać tętniące życie miasta, metropolię, która oddziałuje na całe województwo – tłumaczyła ideę nazwy komitetu Leniart.

Do „wspólnego domu” zaprosiła „wszystkich tych, którym na sercu leży rozwój naszego domu”, bo „w domu chcemy, żeby byli wszyscy nasi przyjaciele”. 

– Ale jest miejsce dla wszystkich, także tych, którzy może się różnią, ale połączy nas jeden wspólny cel – zielone, pełne nowych miejsc rekreacyjnych, z udrożnioną komunikacją oraz z wysoko postawioną kulturą i sportem, miasto – zapowiedziała Ewa Leniart. 

Rzeszów będzie tętnił życiem

Zdjęcie: Materiały Komitetu Wyborczego Ewy Leniart

We wtorek Leniart ogłosiła „nowy zielony ład dla Rzeszowa”. Stwierdziła, że w mieście jest „mnóstwo betonu”, mało miejsc zielonych, kilka parków, które trzeba odnowić, są też problemy z zagospodarowaniem brzegów Wisłoka.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ewa Leniart zapowiedziała także poprawę komunikacji na terenach, które w ostatnich latach znalazły się w Rzeszowie. – Rzeszów będzie miastem tętniącym życiem – kulturą, sportem miejscami do wypoczynku, rekreacji dla dzieciaków, placami zabaw – obiecuje Leniart. 

Stwierdziła, że zależy jej m.in. na budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego na bazie stadionu Resovii. Szczegóły „nowe zielonego ładu dla Rzeszowa” mamy poznawać w najbliższych tygodniach w trakcie kampanii wyborczej. 

Jest deklaracja wsparcia

Leniart twierdzi, że na jej wcześniejszy apel o zaproszeniu do współpracy organizacji i ruchów miejskich, zareagowało już bardzo dużo osób. – Mnóstwo osób identyfikuje się ze mną jako kandydatem na prezydenta. Deklarują bardzo konkretne wsparcie – dodała. 

We wtorek Ewa Leniart zaprezentowała także kilku swoich współpracowników, którzy będą ją wspierać podczas kampanii. To młodzi ludzie. Rzecznikiem jej sztabu został Michał Tabisz, wiceprezes Portu Lotniczego w Jasionce, współpracownik wielu polityków PiS.

Przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa mają się odbyć 9 maja. Udział w nich zapowiedzieli już m.in. Konrad Fijołek (popierany przez opozycję parlamentarną), Marcin Warchoł (popierany przez Tadeusza Ferenca) i Grzegorz Braun, poseł Konfederacji. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama