Około 50 osób ewakuowano z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Jodłowej w powiecie dębickim. Jeden z uczniów wszedł do budynku szkoły z pociskiem artyleryjskim.

Dyrektor szkoły o zdarzeniu powiadomił policję dzisiaj przed południem. Ze wstępnych ustaleń wynika że, 15-letni uczeń przyniósł do szkoły pocisk artyleryjski jako znaleziony eksponat.

Z budynku placówki ewakuowano około 50 osób. Policyjny pirotechnik, który przyjechał na miejsce, potwierdził, że jest to pozostałość z czasów II wojny światowej. Wezwany na miejsce patrol rozminowania z Rzeszowa zabezpieczył pocisk kalibru 150 mm ze śladową ilością materiału wybuchowego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policjanci wyjaśniają w jakich okolicznościach nastolatek wszedł w posiadanie pocisku. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Brzostku.

Policja przypomina, że w przypadku odnalezienia niewybuchów należy bezzwłocznie powiadomić o tym odpowiednie służby. Bardzo ryzykowne jest przenoszenie takich przedmiotów. Niewłaściwe obchodzenie się z niewybuchem może się skończyć tragicznie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama