Sobotnie przedpołudnie przyniosło nerwowe chwile na kolei. Służby otrzymały sygnał o potencjalnym zagrożeniu na pokładzie pociągu relacji Przemyśl-Kijów. Zarządzono ewakuację około 480 pasażerów.
Zgłoszenie o możliwym niebezpieczeństwie, związanym z obecnością podejrzanego pakunku na pokładzie międzynarodowego składu, wpłynęło do służb w sobotę tuż przed południem. W obliczu zagrożenia dla setek podróżnych, na miejsce natychmiast skierowano znaczne siły. W akcji wzięli udział funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei, a także strażacy i zespoły ratownictwa medycznego.
Błyskawiczna decyzja o ewakuacji
Zgodnie z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w transporcie kolejowym, podjęto decyzję o opróżnieniu składu.
– Zgodnie z obowiązującymi procedurami, podjęto decyzję o ewakuacji pociągu. Z ustaleń policjantów wynika, że składem podróżowało około 480 osób – poinformowała mł. asp. Karolina Kowalik z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.
Ewakuacja przebiegła sprawnie i – co najważniejsze – bezpiecznie. Wszyscy podróżni opuścili wagony, a teren został zabezpieczony przez mundurowych, aby umożliwić pracę specjalistom od materiałów niebezpiecznych.
Niebezpieczeństwa nie stwierdzono
Po dokładnym przeszukaniu pociągu odwołano alarm. Policja oficjalnie potwierdziła, że na pokładzie nie znaleziono żadnych niebezpiecznych przedmiotów ani materiałów wybuchowych. Podejrzany pakunek nie stanowił zagrożenia dla życia i zdrowia pasażerów.
Mimo szczęśliwego finału, sprawa nie została zamknięta. Funkcjonariusze prowadzą teraz czynności wyjaśniające.
– Na miejscu policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia, wykonują czynności i weryfikują treść zgłoszenia – dodała rzeczniczka przemyskiej policji.
Podkarpacka policja dementuje plotki
Służby przypominają, że każdy sygnał o zagrożeniu w transporcie publicznym jest traktowany z najwyższą powagą, co wiąże się z uruchomieniem wszystkich przewidzianych prawem procedur alarmowych.
(mob/PAP)
Czytaj więcej:
Przy Parku Sybiraków powstanie akademik? Deweloper złożył wniosek o budowę
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.



![Ponad 2000 pocisków artyleryjskich w Jasionce. Do akcji wkroczyli saperzy z Rzeszowa [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/niewybuchy-jasionka-218x150.jpg)
![Black Hawk nad Soliną. Kontrterroryści działali w trudnych bieszczadzkich warunkach [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/blackhawk-bieszczady-218x150.jpg)


![Ogniste Mikołajki. Mieszkańcy rzucili się do walki z ogniem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/hermanowa-pozar-mikolajki-07-e1765116382384-218x150.jpg)

![Nocna łuna nad Iwlą. Samochód osobowy zamienił się w kulę ognia [ZDJĘCIA] pożar samochodu](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/chyrowa-pozar-samochodu-08-218x150.jpg)


![W Rzeszowie otwarto wicekonsulat Ukrainy. To pierwsza taka placówka na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/konsulat-ukraina-rzeszow-3-218x150.jpg)

![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)



![Rusza budowa nowego mostu na DW 877. Jak duże będą utrudnienia w ruchu? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/most-dabrowiki-umwp2-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)

















![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)

![W Jasionce trwają targi Ekogala. Przewinęły się tysiące osób, jutro „VIP-y gotują” [ZDJĘCIA & PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/targi-ekogala-rzeszow-23-218x150.jpg)






