Ewelina Fijołek już oficjalnie radną. Wiesław Buż żegna się z Radą Miasta

0
Reklama

– Dziękuję za kawał dobrej roboty Rozwoju Rzeszowa i prezydenta – takimi słowami we wtorek Wiesław Buż pożegnał się z Radą Miasta. Zastąpiła go Ewelina Fijołek.

 

Rada Miasta Rzeszowa już oficjalnie ma nową radną. We wtorek 40-letnia Ewelina Fijołek wypowiedziała słowo “Ślubuję” przed obliczem Rady Miasta. Nowa radna dołączyła do proprezydenckiego klubu Rozwój Rzeszowa. 

Ewelina Fijołek zastąpiła Wiesława Buża, który w tegorocznych wyborach parlamentarnych zdobył mandat posła z listy Lewicy. Fijołek jest siostrą wiceprzewodniczącego Rady Miasta Konrada Fijołka (Rozwój Rzeszowa), mistrzynią akrobatyki, trenerem ZKS “Stal” i nauczycielem wychowania fizycznego. 

Ewelina Fijołek w Radzie Miasta chce się zająć tematyką sportu w mieście, m.in. rozwojem infrastruktury sportowej i rekreacyjnej oraz promocją nowoczesnych programów edukacji i profilaktyki zdrowotnej. W Radzie Miasta Rzeszowa od wtorku jest trzech Fijołków. Oprócz Eweliny i Konrada, jest też Marcin Fijołek, szef klubu PiS. 

W 27-osobowej Radzie Miasta rządzi koalicja Rozwoju Rzeszowa – Platforma Obywatelska. Ma 18 szabel, w opozycji jest PiS – z 9 radnymi. 

Ślubowanie Eweliny Fijołek było też okazją do pożegnania się z Radą Miasta Wiesława Buża, którego w październiku 2018 roku wybrano na trzecią kadencję. – Dziękuję za kawał dobrej roboty Rozwoju Rzeszowa i prezydenta. Zdobyte doświadczenie będę wykorzystywał w parlamencie  – mówił Wiesław Buż. 

Poseł-elekt podziękował także Tadeuszowi Ferencowi, prezydentowi Rzeszowa, za to, że “przyłożył rękę do tego, aby utorować [mu] drogę do tego sukcesu”. Ferenc miał startować w wyborach do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej, ostatecznie zrezygnował. Skorzystał na tym Wiesław Buż, który zgarnął głosy lewicowego elektoratu – zdobył 15 tys. głosów.

Wiesław Buż pochwalił się także, że październik był dla niego wyjątkowo szczęśliwy, nie tylko dlatego, że udało mu się zdobyć mandat posła, ale także dlatego, że został… potrójnym dziadkiem. 

– 13 października wybrano mnie na posła, 17 października córka Dorota urodziła dwie wnuczki, 20 października synowa Agnieszka urodziła trzecią wnuczkę – pochwalił się Wiesław Buż. 

Fot. Maciej Brzana / Rzeszów News. Na zdjęciu Wiesław Buż (w środku)

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: