Zdjęcie: Materiały prasowe

Na trzy tygodnie Grupa BSH zawiesi produkcję we wszystkich fabrykach BSH w Europie, Turcji i Ameryce Północnej. Wśród nich jest także fabryka w podrzeszowskiej Rogoźnicy. 

Powodem zawieszenia produkcji w fabrykach BSH jest rozprzestrzeniający się śmiertelny koronawirus. Dariusz Bogacz z BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego poinformował nas, że wśród 24 fabryk w Europie sześć jest w Polsce: dwie we Wrocławiu, trzy w Łodzi i jedna właśnie w Rogoźnicy koło Rzeszowa, gdzie produkowany jest drobny sprzęt AGD, m.in. odkurzacze marki Bosch oraz najnowsze ekspresy do kawy Tassimo. 

Fabryki Grupy BSH będą zamknięte od 28 marca przez trzy tygodnie. Jak poinformowała w komunikacie Grupa BSH, w przypadku Ameryki Północnej i Turcji okresy wstrzymania produkcji mogą być inne i uzależniony od różnych czynników. Grupa BSH twierdzi, że zawieszenie produkcji w 31 fabrykach „może mieć wpływ na pracę obszarów firmy, które nie są bezpośrednio związane z produkcją, a także na spółki BSH w innych krajach”.  

Jednocześnie Grupa BSH poinformowała, że na bieżąco będzie monitorować tę „dynamiczną
sytuację”. – Jeśli zauważymy, że sytuacja może ulec zmianie, wówczas czas wstrzymania produkcji zostanie skrócony lub wydłużony. Wstrzymanie produkcji jest spowodowane przede wszystkim troską o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników oraz spadkiem zapotrzebowania rynków na sprzęty gospodarstwa domowego – informuje Dariusz Bogacz. 

Dodał, że wiele krajów, ograniczając rozprzestrzenianie się koronawirusa, wprowadziło lub zamierza wprowadzić znaczne ograniczenia w handlu tradycyjnym. Grupa BSH o zawieszeniu produkcji poinformowała już swoich pracowników, klientów i dostawców. „Ze wszystkimi partnerami biznesowymi pozostaniemy w stałym kontakcie. Celem naszej firmy jest obecnie utrzymanie dostaw urządzeń dla naszych klientów i konsumentów”.

„Posiadamy zapasy wystarczające do realizacji tych celów. W okresie zawieszonej produkcji, firma BSH będzie się przygotowywała do ponownego uruchomienia fabryk, po przezwyciężeniu turbulencji związanych z rozszerzaniem się koronawirusa. Naszym priorytetem jest zachowanie konkurencyjności na wszystkich rynkach – czytamy w komunikacie Grupy BSH, która na całym świecie posiada 40 fabryk.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama