Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Pod pozorem przeprowadzenia ankiety, trzy nieznane kobiety okradły mieszkankę Rzeszowa. Policjanci apelują o ostrożność przy wpuszczaniu obcych do domu.  

W czwartek ok. godz. 14:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży. Do drzwi mieszkania pokrzywdzonej zadzwoniły trzy nieznane kobiety w wieku około 45-50 lat. Twierdziły, że są pracownicami służby zdrowia i mają przeprowadzić ankietę.

– Nieświadoma podstępu pokrzywdzona wpuściła je do środka i zaprosiła do kuchni – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Jedna z „ankieterek” zajęła rozmową starszą panią. Najprawdopodobniej wtedy dwie pozostałe przeszukały mieszkanie, z którego ukradli pieniądze. Policjanci nie zdradzają, ile gotówki padło łupem złodziejek. 

Po chwili „ankieterki” opuściły mieszkanie. Gdy wychodziły w drzwiach, natknęły się jeszcze na córkę pokrzywdzonej. – Zdziwiona obecnością obcych osób w mieszkaniu matki, próbowała jeszcze zatrzymać kobiety. Bezskutecznie – twierdzi rzecznik Szeląg. 

Nie daj się okraść! 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policjanci przypominają, w jaki sposób zminimalizować ryzyko kradzieży, bądź oszustwa. Zawsze zamykajmy drzwi wejściowe na zamki, nie otwierajmy drzwi bez sprawdzenia, kto i po co przyszedł – spójrzmy przez wizjer i zapytajmy. 

Jeśli zjawił się przedstawiciel jakiejś instytucji np. urzędu, administracji, pracownik pomocy społecznej, czy gazowni, bez otwierania drzwi sprawdźmy telefonicznie, czy był on do nas kierowany. Jeśli nie mamy telefonu, poprośmy, aby przyszedł z sąsiadem.

– Jeżeli jesteśmy sami, unikajmy wpuszczania nieznajomych osób do mieszkania lub domu. Jeśli już kogoś wpuścimy, nie zostawiajmy go ani na chwilę samego w mieszkaniu, najlepiej, żeby towarzyszyli nam wtedy sąsiedzi lub ktoś z rodziny – radzą policjanci. 

Nie pokazujmy pieniędzy i nie zdradzajmy miejsca ich przechowywania, nie przekazujmy pieniędzy akwizytorom, czy inkasentom, nie podpisujmy z nimi żadnych umów. Każda szanująca się firma transakcje zawiera w swojej siedzibie lub za pośrednictwem kuriera. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama