Zdjęcie: Materiały Teatru Przedmieście

Teatr Przedmieście w Rzeszowie ponownie sięga po wielką literaturę. Aneta Adamska bierze na warsztat arcydzieło literatury światowej  – „Fausta” Johanna Wolfganga Goethego.

Nie będzie to jednak klasyczna repertuarowa pozycja, ale jak zwykle sztuka przefiltrowana przez autorską wizję reżyserki. W spektaklu mieszają się elementy ludyczne i misteryjne, a widz staje się świadkiem wewnętrznej przemiany bohaterów.

W warstwie tekstowej scenariusza, oprócz tekstu Goethego, znajdą się fragmenty dramatu „Tragiczne dzieje doktora Fausta” Christophera Marlowe’a. To opowieść o wewnętrznym konflikcie, jakie toczy się w duszy każdego człowieka. Tytułowy Faust pragnie poznać i zrozumieć prawa rządzące światem, pragnie  konfrontacji z Bogiem i spotkania z siłami piekła, wreszcie pragnie doświadczyć czystej, romantycznej miłości.

Głównym pytaniem spektaklu jest: co stanie się z nami, jeśli zapomnimy o Bogu? Co stanie się z naszą duszą, jeśli zapomnimy, że to jedyna nieśmiertelność, jaką tutaj mamy na ziemi.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na scenie spektaklu występują: Jakub Adamski, Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała, Kinga Waleń. „Faust” w niedzielę (7 kwietnia) w Teatrze Przedmieście (ulica Reformacka 4), początek o godz. 19:00. Bilety w cenie 20-30 zł, rezerwacje: 667 714 730.

Zdjęcie: Materiały Teatru Przedmieście

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama