Fot. Ewa Szyfner / Rzeszów News. Na zdjęciu Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa
Reklama

Ogólnopolski kwartalnik  F5 Trend Book, który analizuje trendy rynku i kultury, uznał, że Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, jest jednym z pięciu prezydentów polskich miast, którzy „dobrze robią swoją robotę”.

Autorzy rankingu kwartalnika F5 Trend Book napisali, że „dobry polski samorząd nie kończy się na Słupsku, a wielu prezydentów miast można śmiało wymieniać obok popularnego w mediach Roberta Biedronia”.

Redakcja F5 uważa, że nie tylko Biedronia można zaliczyć do prezydentów, którzy „dobrze robią swoją robotę”. Kwartalnik uważa, że takich prezydentów jest jeszcze co najmniej pięciu, a pierwsze miejsce w rankingu przypadło Tadeuszowi Ferencowi, który Rzeszowem rządzi nieprzerwanie od 14 lat.

„Co ciekawe, pomimo takiej popularności od czasu, gdy został prezydentem miasta, Ferenc nie może wygrać wyborów do parlamentu. Powód? Mieszkańcy nie chcą, by polityk opuścił ich miasto” – czytamy w wydaniu internetowym kwartalnika F5.

Tadeusz Ferenc dwukrotnie próbował dostać się do Senatu. W 2011 r. przegrał walkę z Kazimierzem Jaworskim z PiS, a w ubiegłym roku lepszy okazał się także kandydat PiS – Aleksander Bobko.

Redakcja F5 uważa, że w Rzeszowie w trakcie 14-letnich rządów Ferenca „zrealizowano masę śmiałych inwestycji architektonicznych”. Autorzy rankingu za przykład tych „śmiałych inwestycji” podają słynną okrągłą kładkę dla pieszych, którą wybudowano przy al. Piłsudskiego.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„W swoim czasie wzbudzała kontrowersje w kraju, ale ostatecznie wpisała się w krajobraz miasta” – twierdzi kwartalnik. I dodaje, że podczas rządów Tadeusza Ferenca budżet Rzeszowa wzrósł czterokrotnie, a w mieście przybyło ponad 2 tysiące nowych firm.

Oprócz Tadeusza Ferenca, w rankingu pięciu prezydentów, którzy „dobrze robią swoją robotę”, znaleźli się także: Krzysztof Żuk, prezydent Lublin; Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni; Andrzej Dziuba, prezydent Tychów, oraz Edward Maniura, burmistrz Lublińca.

Więcej o rankingu F5 możecie przeczytać TUTAJ.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama