Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Od soboty (11 stycznia) do ostatniej niedzieli ferii na parkingu przy rzeszowskiej hali Podpromie będzie działał stały punkt kontroli autokarów. Będą one sprawdzane przez policjantów i pracowników Inspekcji Transportu Drogowego. 

Ferie zimowe na Podkarpaciu rozpoczynają się 13 stycznia i potrwają do 26 stycznia. W Rzeszowie już od 11 stycznia policjanci wspólnie z funkcjonariuszami ITD będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

Punkt działać będzie codziennie na parkingu przy hali Podpromie od 11 stycznia do ostatniej niedzieli ferii od godz. 6:00 do 9:00. W innych godzinach kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów doraźnie, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie pod numerem telefonu 17 858 33 12.

Policjanci proszą o zgłaszanie takich przypadków z odpowiednim wyprzedzeniem. – Każdy organizator wyjazdu może liczyć na sprawdzenie autobusu przez dyżurujących policjantów. Sprawdzeniu podlegać będzie m.in. trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, a także właściwy załadunek bagażu – informuje KMP Rzeszów. 

Policjanci zwrócą kierowcom autobusów uwagę na odpowiedni dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Jednocześnie policjanci informują, że kontroli autobusu można dokonać przed podstawieniem autokaru i zabraniem pasażerów. Fakt przeprowadzonej kontroli potwierdzony zostanie protokołem kontroli, którego kopią będzie dysponował kierowca. 

Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń policjanci apelują również, aby w godzinach, w których czynny będzie punkt, właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama