Zdjęcie: Materiały organizatorów
Reklama

Do 13 stycznia można przysyłać projekty miejskie zbudowane w Minecrafcie. Do udziału w inicjatywie zachęcają miasto Rzeszów i Urban Lab.

W bezpłatnych feriach zimowych online mogą wziąć udział młodzi mieszkańcy Rzeszowa.  Należy zbudować model 3D, który tematycznie będzie nawiązywał do przestrzeni miejskiej. Model musi być zbudowany w Minecraft Education Edition na specjalnie przygotowanej mapie, zawierającej „wirtualne” drukarki 3D.

Aby otrzymać mapę, należy wysłać maila ze zgłoszeniem dziecka na adres:  rkochanski@edu.erzeszow.pl. W mailu należy podać: imię i nazwisko dziecka, nazwę szkoły, klasę.

Model może być budowany ręcznie lub z użyciem zaprogramowanego Agenta. W przypadku modeli budowanych przez Agenta wraz z modelem, należy również przesłać plik ze skryptem oraz filmik z zarejestrowanym budowaniem modelu przez Agenta. Modele budowane przez Agenta będą otrzymywały dodatkowe punkty.

Pojedynczy model 3D musi być zbudowany z pełnych bloków (najlepiej betonowych), na „małej” drukarce, musi stanowić spójną bryłę, połączonych ze sobą bloków, nie może przekraczać wymiarów 16x16x16 bloków, powinien zostać wyeksportowany blokiem budowli umieszczonym na mapie do modelu 3D w formacie GLB.

Modułowy model 3D może składać się z maksymalnie z 4 części, które można ze sobą połączyć, musi być zbudowany z pełnych bloków (najlepiej betonowych), każda część musi stanowić spójną bryłę, połączonych ze sobą bloków, żadna część nie może przekroczyć wymiarów 16x16x16 bloków, poszczególne części muszą być zbudowane na “dużej” drukarce i wyeksportowane do jednego pliku GLB.

Prace należy przesyłać na adres: rkochanski@edu.erzeszow.pl – do 13 stycznia. Prezentacja projektów odbędzie się 15 stycznia o godz. 12:00. Wybrane projekty zostaną wydrukowane 3D w Urban Lab Rzeszów. Transmisja prezentacji na żywo odbędzie się 15 stycznia o 12:00. Na uczestników „Ferii w Przestrzeni Miejskiej Minecrafta” czekają niespodzianki. 

Do udziału w wydarzeniu zapraszają: miasto Rzeszów, Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej “Promotor”, Urban Lab Rzeszów, Szkoła Podstawowa nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia, firma G2A.com i Centrum Medyczne Medyk.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: