Zdjęcie: Tomasz Mielnik / podkarpackie.eu

Masz ochotę na rajd rowerowy oraz piknik kolejowy? Przyjedź w sobotę (5 sierpnia) na Roztocze, gdzie trwa Festiwal Dziedzictwa Kresów. Za darmo. 

Festiwal Dziedzictwa Kresów na podkarpackiej części Roztocza rozpoczął się 27 lipca. Potrwa do 6 sierpnia. W tym czasie odbędzie się kilkadziesiąt koncertów, spotkań, spektakli, prezentacji, które mają przybliżyć i pielęgnować pamięć o Kresach Wschodnich Rzeczpospolitej, ich mieszkańcach, kulturze i tradycjach.

W sobotę (5 sierpnia) w ramach festiwalu zaplanowano „Aktywną sobotę” – rajd rowerowy oraz piknik kolejowy. Na te wydarzenia w Baszni Dolnej będzie można bezpłatnie dotrzeć szynobusem z Rzeszowa. Taką decyzję podjął zarząd województwa podkarpackiego. 

Organizatorzy festiwalu tego dnia zabiorą chętnych na rowerową wyprawę do Obserwatorium Astronomicznego w Tymcach, pozwolą poznać historię, legendy i tajemnice Starego Brusna oraz piękno wodospadów w Polance Horynieckiej, a także zachwycić się urokliwymi krajobrazami Roztocza. Do pokonania będzie około 50 km.

Start i metę rajdu zaplanowano w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Zbiórka o godz. 8:30, a powrót ok. 16:00. Tego dnia organizatorzy festiwalu zapraszają na piknik kolejowy z wieloma atrakcjami (m.in. przejażdżki drezynami) dla młodszych i starszych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ci, którzy chcieliby wziąć udział w sobotnich wydarzeniach festiwalu, mogą z Rzeszowa, Przeworska, Jarosławia i Lubaczowa bezpłatnie dojechać szynobusem. 

Rozkład jazdy (5 sierpnia):

– odjazd: Rzeszów 6:50 – Przeworsk 7:20 – Jarosław 7:30 – Lubaczów 8:20 – Basznia 8:35,

– powrót: Basznia 17:30 – Lubaczów 17:45 – Jarosław 18:35 – Przeworsk 18:45 – Rzeszów 19:15.

Zdjęcie: materiały organizatorów

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama