8. Festiwal „Piosenka w Meloniku” w nowej formule. W jury Janowski, Szpak, Stasiowska-Chrobak

Reklama

Do 18 grudnia br. trwają zgłoszenia do 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, który odbędzie się w dniach 8-10 lutego 2018 roku w Rzeszowie. Do 3 tys. zł wrosła główna nagroda, na scenie wystąpi Robert Janowski, Michał Szpak oraz finaliście festiwalu wyłonieni w drodze eliminacji. 

 

„Piosenka w Meloniku” to jedyny w Polsce konkurs wokalny poświęcony w całości tematyce aktorskiej, filmowej i musicalowej. Nadchodząca edycja Festiwalu będzie drugą o zasięgu ogólnopolskim i będzie miała postać trzydniowego przedsięwzięcia. 

8 lutego 2018 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina odbędą się warsztaty wokalne z Robertem Janowskim, w których wezmą udział zakwalifikowani finaliści Festiwalu. 

9 lutego w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbędzie się finał „Piosenki w Meloniku”. 10 lutego w tym samym miejscu odbędzie się Koncert Galowy, w którego programie znajdzie się recital Michała Szpaka, recital Roberta Janowskiego oraz występy laureatów festiwalu. 

To właśnie Robert Janowski i Michał Szpak oraz Bożena Stasiowska-Chrobak, dyrygent, wykładowca Wydziału Muzyki UR, zasiądą w trzyosobowym jury, które będzie oceniać uczestników „Piosenki w Meloniku” w trzech kategoriach wiekowych: 13 – 15 lat, 16 – 18 lat oraz 19 i więcej lat.

Zdobywca Grand Prix otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł – o 1000 zł więcej niż podczas ostatniej edycji festiwalu, który wygrała 17-letnia Aleksandra Łodzińska, licealistka z Puław.

Rzeszowski Dom Kultury, organizator festiwalu, czeka na zgłoszenia uczestników do 18 grudnia 2017 roku. Szczegółowe informacje, regulamin oraz karta zgłoszenia są do pobrania na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama