Koncerty Co-Sovel, Łagodnej Pianki i zespołu BOKKA zakończyły w sobotę V edycję Festiwalu Przestrzeni Miejskiej w Rzeszowie.

Dwudniowy festiwal, którego głównym programem były dyskusje o przestrzeni miejskiej, odbył się w fosie rzeszowskiego zamku Lubomirskich. Po sobotniej dyskusji (więcej TUTAJ) po godz. godz. 18.00 rozpoczęły się występy muzycznych gwiazd.

Wtedy fosa zamku Lubomirskich zaczęła się też wypełniać. Nie zraziła rzeszowian rozszalała kilka godzin wcześniej prawdziwa burza.

– Założyłam gumiaki i jestem. A co? Już od tygodnia zapowiadałam mężowi, że w sobotę to on zostaje z dziećmi. Miałam sobie odpuścić wychodne?- śmiała się pani Diana, która razem z koleżanką przyszła specjalnie na występ BOKKI.

Elektronika z jazzem

Koncerty rozpoczęła grupa Co-Sovel. To prawdziwy fenomen na polskim rynku muzycznym. Zespół istnieje zaledwie kilka miesięcy, a już zdążył sobie zaskarbić rzesze fanów, którym nie jest obojętna muzyka elektroniczna z elementami jazzu i folku.

Po nich na scenie pojawiła się Łagodna Pianka. Formację tworzy czterech muzyków, pochodzących z niedalekiego Sędziszowa Małopolskiego. Ich debiutancki album zatytułowany „Najmniejsze przeboje” ukazał się w kwietniu 2013 roku. Dobrze przyjęty przez rzeszowian zespół szykuje się właśnie do swojej pierwszej samodzielnej trasy koncertowej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Kamuflaż sceniczny

A na zakończenie zaprezentowała się oczekiwana BOKKA. Może zaprezentowała to za dużo powiedziane. Zespół już na początku swojej działalności przyjął konwencję kamuflażu scenicznego. Nie ujawnia swoich personaliów. Jego skład owiany jest tajemnicą. Wiadomo tylko, że tworzy go dwóch mężczyzn i kobieta. Natomiast podczas koncertów występuje w nieco poszerzonym składzie.

Ta niewiedza zupełnie nie przeszkadza fanom, którzy świetnie bawią się na ich koncertach. Grupa pracuje obecnie nad swoim drugim albumem. Pierwszy miał swoją premierę w listopadzie 2013 roku.

Zdjęcia z piątkowych koncertów możecie zobaczyć TUTAJ.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama