W piątek w Rzeszowie rozpoczął się Festiwal Przestrzeni Miejskiej 2015. W sobotę kolejne dyskusje o przestrzeni miejskiej i kolejne koncerty.

Festiwal Przestrzeni Miejskiej w tym roku odbywa się w fosie zamku Lubomirskich.

W piątek o przestrzeni miejskiej mówili Grzegorz Piątek, członek Fundacji Centrum Architektury, autor licznych artykułów dotyczących architektury, designu i miasta, znany z cyklu wykładów „Architekst” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Była też Bogna Świątkowska, dziennikarka, reżyserka, animatorka kultury, prezes Fundacji Bęc Zmiana, autorka audycji radiowych poświęconych miejskiej kulturze amerykańskiej manifestowanej w muzyce hip hop.

Wieczorem na scenie zagrali: Young Stadium Club, Fismoll i Skubas.

Dziś kolejny i ostatni dzień festiwalu. Od 13:00 do 15:00 trwać będzie panel dyskusyjny – „Dla kogo jest miasto?”. W roli ekspertów Kinga Bielec, działaczka na rzecz sektora pozarządowego, prezeska Fundacji SOS Życie oraz Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE w Mielcu, a także Karolina Micuła, rzeszowianka, związana obecnie z Wrocławskim Forum Miejskim.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Będzie także Agnieszka Ziółkowska, aktywistka miejska i działaczka społeczna związana ze Stowarzyszeniem My-Poznaniacy, jedna z inicjatorek i współorganizatorka I Kongresu Ruchów Miejskich, członkini Krytyki Politycznej.

Od godz. 15:00 do 18:00 prezentować się będą: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz przedstawiciele lokalnego środowiska kultury i animatorzy.

Wieczorem zagrają Co-Sovel (godz. 18:30 – 19:15), który bezkompromisową i świeżą elektronikę łączy z elementami jazzu i folku, a także Łagodna Pianka (godz. 19:30 – 20:30) i BOKKA (godz. 20:45 – 22:00), która na koncertach występuje incognito – członkowie zespołu mają założone maski.

Wstęp na koncerty bezpłatny.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama