Zdjęcie: Pixabay
Reklama

W najbliższy czwartek (1 czerwca) w Łańcucie rozpocznie się Festiwal Roślin Owadożernych. Turyści w ramach biletu wstępu do Storczykarni, obejrzą wystawę prezentującą wyjątkowe owadożerne okazy i poznają tajemnice niezwykłych roślin.

Festiwal Roślin Owadożernych odbędzie się w dniach 1-4 czerwca.

W trakcie tego niecodziennego wydarzenia zostaną zaprezentowane najpiękniejsze oraz najbardziej unikatowe gatunki, np. olbrzymie dzbaneczniki, które potrafią upolować mysz i niewielkiego ptaka, przekraczające metr wysokości kapturnice – prawdziwi smakosze much, os i pająków, czy rosiczki – amatorzy muszek owocówek.

– W tym czasie będzie również można kupić domowe i ogrodowe rośliny owadożerne – informuje Joanna Garbulińska-Charchut z Muzeum-Zamek w Łańcucie.

Atrakcją Festiwalu będą również weekendowe pokazy karmienia roślin, połączone z krótkimi prelekcjami. Pokazy odbędą się w sobotę o godz. 12:00, 14:30 i 16:00 oraz w niedzielę o 12:00, 14:30 i 16:00.

Wstęp na Festiwal jest bezpłatny. Do obejrzenia wystawy upoważniają bilety zakupione w ramach wstępu do Storczykarni. Bilet normalny kosztuje 5 zł, ulgowy – 3 zł.

Festiwal Roślin Owadożernych odbędzie się w godzinach otwarcia Storczykarni:

– w czwartek i piątek (1-2 czerwca) – od 10:00 do 18:00,

– w sobotę i niedzielę (3-4 czerwca) – od 11:00 do 19:00.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: