Na zdjęciu Rosalie. Fot. Materiały artystki

Ośmioro artystów wystąpi podczas pierwszej edycji kameralnego festiwalu muzycznego Tony w Rzeszowie, który rozpocznie się 31 lipca. W poniedziałek do sprzedaży trafiły bilety. 

Impreza będzie dwudniowa – potrwa od 31 lipca do 1 sierpnia. Ma ona wypełnić lukę na muzycznej mapie Rzeszowa, po tym jak zawieszony został Festiwal Przestrzeni Miejskiej, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Na Festiwalu Tony wystąpi ośmioro muzyków. Wszyscy poruszają się poza głównym nurtem i eksperymentują z gatunkami takimi jak indie, art pop i elektronika. Estrada Rzeszowska, która organizuje festiwal, nazwisko pierwszego z nich ujawniła dwa tygodnie temu

Na przełomie lipca i sierpnia na dwóch scenach Biura Wystaw Artystycznych zagrają: Rosalie, Sanah, Erith, ZAMILSKA, a także Niemoc, Perfect Son, Coals i AGIM. Ta pierwsza grupa otworzy festiwal 31 lipca o godz. 20:00. Drug dzień imprezy zacznie się o tej samej porze. 

„To będzie podróż po nowych, świeżych dźwiękach” – zapowiadają organizatorzy.

Jako pierwsza na festiwalu wystąpi Rosalie, piosenkarka i autorka tekstów, której styl bywa określany jako R&B z elementami hip-hopu i elektroniki. Na koncie ma m.in. duet z Taco Hemingwayem. 

Na scenie BWA pojawią się ciężkobrzmiąca ZAMILSKA i Coals, młody duet ze Śląska, którego muzykę prestiżowy brytyjski magazyn „TheQuietus” nazwał marzycielskim i eterycznym popem, na równi czerpiącym z elektroniki i elementów folku.

Głośno będzie też o sanah, która łączy młodzieżowy slang z poezją i chwytliwymi melodiami, na co uwagę zwrócił m.in. Dawid Podsiadło. Tegoroczną imprezę zamknie AGIM, producent i didżej, kojarzony z muzyką techno. 

Do 19 lipca sprzedawane są karnety jednodniowe (30 zł). Od 20 lipca ruszy sprzedaż biletów na pojedyncze koncerty (10 zł). Wejściówki zdobyć można na stronie Ticketmaster Polska – TUTAJ.

FESTIWAL TONY

31 lipca:

– 20:00 – Rosalie.

– 21:30 – sanah

– 23:00 – Erith

– 00:00 – ZAMILSKA

1 sierpnia: 

– 20:00 – Niemoc

– 21:30 – Perfect Son

– 23:00 – Coals

– 00:00 – AGIM

(cm)

Zdjęcie: materiały organizatora

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama